wtorek, 9 sierpnia, 2022

Wycięto chore drzewa w parku miejskim

0
Wycięto chore drzewa w parku miejskim
Udostępnij:

Już od tygodnia trwają prace przy wycince chorych drzew w parku. Po jesiennym przeglądzie drzew okazało się, że 15 z nich znajduje się w bardzo złym stanie biologicznym.Miasto uzyskało pozwolenie ze Starostwa Powiatowego w Jaśle na wycięcie 12 tych, które są w najgorszym stanie.
Drzewa wykazywały wypróchnienia pnia, pęknięcia kory, obumarcie znacznej części korony, dlatego też pojawiło się realne zagrożenie złamania gałęzi lub całkowitego wywrócenia się pnia podczas wiosennych burz i wiatrów. Niestety takie przypadki zdarzyły się w 2011 i 2012 roku, dlatego też, aby temu zapobiec, zdecydowano o wycince dużo wcześniej.

 Drzewostan parku miejskiego jest bardzo wiekowy i trzeba liczyć się z tym, że drzewa coraz częściej będą chorować i muszą być zastępowane młodymi egzemplarzami. Obecnie usuwane zostaną zastąpione nowymi, szlachetnymi gatunkami drzew parkowych wiosną i jesienią bieżącego roku. Wśród młodych drzewek pojawią się buki czerwonolistne, dęby szypułkowe o pokroju strzelistym, platany klonolistne.

Pozyskane przy wycince drewno, może zostać sprzedane lub przekazane do rozdysponowania przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj