niedziela, 14 lipca, 2024

Laureaci III edycji konkursu „Lajkuję – nie hejtuję” odebrali nagrody

0
Laureaci III edycji konkursu „Lajkuję – nie hejtuję” odebrali nagrody
Udostępnij:

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu plastycznego „Lajkuję – nie hejtuję”. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Konkurs miał na celu promocję bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w Internecie, uwrażliwienia na właściwe zachowanie się w cyberprzestrzeni, promocję tolerancji i postaw empatycznych. Jego celem było także zwrócenie uwagi na prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań w sieci oraz promocja działań przeciwstawiających się zjawisku cyberprzemocy i mowy nienawiści.

Laureaci konkursu odebrali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody. Gratulacje złożyli im także m.in. Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Grażyna Leńczuk – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz kom. Bartłomiej Świerczek – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Wyniki konkursu publikowane były wcześniej, a prace laureatów można obejrzeć na stronie Młodzieżowego Domu Kultury.

W holu Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zostaną wystawione nagrodzone prace z miejsc I – III. Będą one przypominać wszystkim, że walka z hejtem, mową nienawiści i cyberbezpieczeńswo, to jeden z naszych priorytetów.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom, a także ich nauczycielom i opiekunom serdecznie gratulujemy!

KPP Jasło