wtorek, 21 maja, 2024

Za przestępstwa narkotykowe trafili do aresztu

0
Za przestępstwa narkotykowe trafili do aresztu
Udostępnij:

Policjanci z Wydziału Kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. W domu u 26-latka ujawniono marihuanę, amfetaminę, kokainę i tabletki ekstazy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzili czynności zmierzające do ujawnienia i zatrzymania osób, które mogą mieć związek z przestępstwami narkotykowymi. Z ustaleń wynikało, że 26-letni mieszkaniec Jasła, w miejscu zamieszkania ukrywa niedozwolone środki odurzające i psychotropowe.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W trakcie przeszukania domu jednego z mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli prawie 2 kilogramy amfetaminy, blisko 0,5 kilograma marihuany, ponad 30 gramów kokainy i prawie 850 tabletek ekstazy. W przeszukaniu pomieszczeń brał udział również policyjny pies tropiący wraz z przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Podczas przesłuchania jeden z podejrzanych przyznał się do posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugi, 33-letni mieszkaniec Jasła usłyszał zarzut nielegalnego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Na wniosek Policji oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Jaśle zastosował wobec mężczyzn areszt na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP w Jaśle