środa, 21 lutego, 2024

Zarejestruj pojazd bez kolejki

0
Zarejestruj pojazd bez kolejki
Udostępnij:

W Starostwie Powiatowym w Jaśle wprowadzono nowoczesny system kolejkowy. Zamiast stać w kolejce do Wydziału Komunikacji i Transportu, termin załatwienia sprawy można zarezerwować przez Internet. – Wystarczy wejść na stronę naszego powiatu i zarejestrować się na konkretny dzień i godzinę – zachęca starosta jasielski Mariusz Sepioł.

Internetowa rezerwacja kolejki pozwoli umówić się na konkretny dzień i godzinę, z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zbędna będzie wizyta w Wydziale Komunikacji i Transportu w godzinach porannych, której celem była rezerwacja miejsca w kolejce.

Aplikacja umożliwiająca rezerwację kolejki jest dostępna na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jaśle www.powiat.jaslo.pl oraz na stronie www.rezerwacja.powiat.jaslo.pl i wymaga wypełnienia wskazanych pól. Następnie na podany adres e-mail odbierany jest link aktywujący wraz z wygenerowanym kodem za pomocą którego dokonywana jest rezerwacja.

Rezerwacją objęte są wyłącznie następujące sprawy:

1. rejestracja pojazdów,

2. wymiana dowodów rejestracyjnych (z powodu braku miejsca na wpisy kolejnych terminów badań technicznych lub z powodu zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym),

3. wydawanie wtórników dowodów rejestracyjnych.

Podczas rejestracji (zakładka: „Komunikacja” – „Rezerwacja internetowa”) należy podać: datę i godzinę rezerwacji, adres e-mail, przepisać kod z obrazka, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz nacisnąć przycisk „Rezerwuj”.

W przypadku poprawnej rezerwacji pojawi się komunikat: „Potwierdzenie wysłania zgłoszenia”. Dodatkowo zostanie wysłany e-mail na skrzynkę pocztową interesanta podaną podczas rezerwacji, potwierdzający rezerwację z datą oraz godziną wizyty w wydziale oraz kodem rezerwacji.

Aby potwierdzić rezerwację, należy w ciągu 60 minut kliknąć na wskazany w mailu link.

W wybranym dniu, ok. 5 minut przed umówioną wizytą, należy stawić się w Wydziale Komunikacji i Transportu, w automacie kolejkowym wpisać kod rezerwacji, wydrukować bilet i oczekiwać na wezwanie przydzielonego numeru biletu przez pierwsze wolne stanowisko.

Nieodebranie biletu przed zaplanowaną wizytą powoduje anulowanie rezerwacji.

Zarezerwowanie jednej wizyty upoważnia do załatwienia tylko jednej sprawy.

Postanowiliśmy unowocześnić system rezerwacji w Wydziale Komunikacji i Transportu. Dzięki zarezerwowaniu wizyty przez internet będzie można skrócić czas oczekiwania w kolejce. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy powiatu jasielskiego będą zadowoleni z tego systemu – mówi starosta Mariusz Sepioł.

Starostwo Powiatowe