sobota, 28 stycznia, 2023

Zimowy paraliż na przedwiośniu

0
Zimowy paraliż na przedwiośniu
Udostępnij:

Zima nieźle nas dziś zaskoczyła. Nie tyle jej powrót, bo synoptycy ostrzegali, co skala utrudnień, na jakie napotykaliśmy na naszych drogach. Śnieżyca wyraźnie przycichła, ale jeszcze nie wszystkim udało się „odkopać”.

Wielu ludzi miało dziś spory problem z dotarciem do pracy, uczniowie do szkół. Kto mógł nie wyjeżdżał dziś samochodem na drogi.

Pługi jeździły tam i z powrotem, ale nie nadążały z usuwaniem zwałów śniegu. Jezdnie ledwo przejezdne, chodniki zasypane śniegiem po kolana, na wiele z osiedlowych dróg pługi nawet nie dotarły.

Intensywne opady śniegu przyczyniły się do utrudnień w ruchu na terenie całego Podkarpacia. Na wielu odcinkach dróg tworzą się zaspy całkowicie uniemożliwiając przejazd. Drogowcy nie wszędzie docierali.

W Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana przez samochód ciężarowy, którego kierowca nie założył łańcuchów na koła. Na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Jasło-Strzyżów-Babica został wstrzymany ruch samochodów ciężarowych. Na drodze krajowej nr 73 relacji Pilzno-Jasło ruch odbywa się wahadłowo.

Dziękujemy Panu Piotrowi za nadesłane zdjęcia. Czekamy na kolejne od naszych Czytelników. Będziemy sukcesywnie dopisywać je do galerii.

ew

{gallery}galerie/zawiało{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj