niedziela, 5 lutego, 2023

Wszystko dla kobiet w ZSUiS

0
Wszystko dla kobiet w ZSUiS
Udostępnij:

Z okazji święta Kobiet, dzień 7 marca upłynął w ZSUiS pod hasłem „Wszystko dla kobiet”. Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki międzyszkolnego konkursu, zorganizowanego przez szkołę, pod tym samym tytułem.
Zgłoszone do konkursu prace, przygotowane przez gimnazjalistów i uczniów Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, to propozycje młodzieży na ciekawe fryzury, kreacje lub niebanalne poczęstunki, które mogłyby być wykorzystane podczas imprez takich jak osiemnastka, komers, imieniny i tym podobne okazje. Zwycięzcami konkursu zostali:

 W kategorii Stylizacja fryzjerska:

– wśród gimnazjalistów: Patrycja Samborska z Gimnazjum nr 4 w Jaśle (I miejsce) i Klaudia Mastaj z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle (wyróżnienie)
– wśród uczennic ZSUiS: Monika Mika z kl. 2 Tf (I miejsce), Sylwia Zając z kl. 4 Tf (II miejsce), Klaudia Szpak z kl 3 Tf (III miejsce) i Kornelia Rakoczy z kl. 4 Tf (wyróżnienie)

W kategorii Stylizacja i kreowanie wizerunku:

– wśród gimnazjalistów: Karolina Kołdarz z Gimnazjum w Dębowcu (I miejsce) oraz Patrycja Samborska i Anna Klęba z Gimnazjum nr 4 w Jaśle (wyróżnienia)
– wśród uczennic ZSUiS: Klaudia Baczyńska z kl. 2 Tfo (I miejsce), Karolina Krajewska z kl. 2 Tfo (II miejsce) i Angelika Czajka z kl. 2 Tfo (III miejsce)

W kategorii Kreator dobrego smaku:

– wśród gimnazjalistów: Sabina Kubacka z Gimnazjum nr 4 w Jaśle (I miejsce) oraz Gabriela Wojtunik z Gimnazjum w Dębowcu (wyróżnienie)
– wśród uczniów ZSUiS: Mariusz Bujak z kl. 4Ts (I miejsce), Justyna Wałęga z kl. 1c (II miejsce), Lidia Kołodziej z kl. 1Ts i Agnieszka Stanisz z kl. 1 TS (równorzędne III miejsce). Mariusz Bujak z kl. 4 TS otrzymał też wyróżnienie specjalne za ilość i różnorodność zgłoszonych do konkursu prac oraz staranność i sposób ich zaprezentowania.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Równocześnie zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się 15 maja podczas VI Pikniku Zawodowego.

Dalsza część uroczystego spotkania poświęcona była zagadnieniom bliskim każdej kobiecie, jak piękny wygląd, dbałość o zdrowie i kondycję, sekrety kuchni, a także zawodowa przyszłość. Tematy te były poruszane podczas rozmów z zaproszonymi na uroczystość gośćmi, wśród których byli: Barbara Krochmal-Marczak oraz Bernadetta Bienia – przedstawicielki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Lidia Piękoś z Medycznej Szkoły Policealnej w Jaśle, Barbara Janiga – właścicielka salonu fryzjerskiego „Basia”, panie Beata, Ewelina i Kinga Buczyńskie, współwłaścicielki salonu kosmetycznego „Metamorfoza” w Krośnie oraz Ireneusz Stachaczyński – właściciel restauracji „Zajazd pod Skałą”.

Rozmowy przeplatane były występami artystycznymi, a dopełnieniem tej części spotkania stał się pokaz sukien ślubnych. W przygotowanie kreacji, fryzur i makijażów modelek zaangażowały się uczennice technikum technologii odzieży i technikum usług fryzjerskich.

Swoje umiejętności mieli też okazję zaprezentować uczniowie z klas technikum technologii żywności i cukierniczych, którzy przygotowali na ten dzień smaczne i zdrowe poczęstunki, desery i koktajle. Zaangażowanie się w przygotowania do tej szkolnej uroczystości młodzieży z wszystkich prowadzonych w szkole kierunków – od fryzjerskich i odzieżowych, poprzez spożywcze, po różne zawody realizowane w klasach wielozawodowych – było dla uczniów okazją do wykazania się pomysłowością i kreatywnością oraz pokazania swych różnorodnych umiejętności i talentów.

– Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Kobiet w naszej szkole, oraz nauczycielom wspierającym młodzież w ich działaniach i w przygotowaniu prac konkursowych, lub w inny sposób uczestniczącym w tym przedsięwzięciu, serdecznie dziękujemy – mówią organizatorzy.

ZSUiS

{gallery}galerie/konkurs_ZSUiS{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj