wtorek, 30 maja, 2023

Zakup Devorexu sfinalizowany

0
Zakup Devorexu sfinalizowany
Udostępnij:

W dniu 28 lutego 2013 r. w Plovdiv, siedzibie firmy Devorex Ldt. zostały podpisane dwie umowy kupna na łącznie 100% udziałów w Spółce i tym samym firma Gamrat Spółka Akcyjna stała się właścicielem firmy Devorex Ldt.

Devorex Ldt. została założona w 2004 roku z zamiarem stworzenia innowacyjnej firmy, która spełniałaby oczekiwania klientów w sferze odwodnień. Od czasu powstania, Devorex cały czas rozwijał się, udoskonalał i rozszerzał asortyment produkcyjny.

 

dl00002Dziś Devorex Ltd. jest liderem na rynku bułgarskim i rumuńskim w produkcji systemów rynnowych, systemów odwodnień liniowych oraz rur polipropylenowych do wewnętrznych instalacji grzewczych budynków mieszkalnych, administracyjnych i przemysłowych oraz przesyłu wody pitnej. Produkty Devorexu są dobrze znane i bardzo wysoko oceniane przez wiodących sprzedawców detalicznych oraz użytkowników.

Firma ma własne oddziały handlowe w Rumunii i Hiszpanii oraz bardzo dobrze rozwiniętą sieć dystrybucyjną w ponad 20 krajach w Europie, Azji i Afryce. Od kilku lat współpracuje z największymi sieciami materiałów budowlanych takimi jak: Praktiker, BauMax, OBI, Leroy Merlin.

Devorex Ldt. i jego produkty były kilkukrotnie nagrodzone za innowacyjność i wzornictwo, m.in. trzy złote medale Międzynarodowych Targów Technicznych w Plovdiv.

Zakup firmy Devorex Ltd. to kolejny etap realizacji strategii rozwoju firmy Gamrat SA, której efektem ma być stworzenie silnej grupy kapitałowej skupionej wokół spółki.

Wykorzystując efekt synergii spółek powiązanych w zakresie dostępu do surowców oraz sieci dystrybucji, Gamrat SA zyskuje stabilną i konkurencyjną pozycję na rynku europejskim.

Wprowadzając do oferty handlowej wyroby Devorexu, których Gamrat SA nie produkuje, zwiększamy potencjał firmy w zakresie globalnej sprzedaży i szerokości oferowanych produktów, z drugiej zaś strony otwieramy nowe rynki zbytu na wyroby Gamratu, co powinno przełożyć się na zwiększenie produkcji, wzrost zatrudnienia, nowe inwestycje i rozwój spółki.

Dzięki zakupowi Devorexu Gamrat SA staje się jeszcze bardziej wiarygodnym partnerem biznesowym i pracodawcą, który wychodząc naprzeciw panującemu przekonaniu o dotkliwym kryzysie gospodarczym w odwecie stawia na rozwój firmy i zdobywanie kolejnych rynków.

Działania te są dowodem na to, że Gamrat SA staje się w coraz większym stopniu firmą o zasięgu globalnym i jako firma międzynarodowa pretenduje do grona znaczących „graczy” nie tylko na rynku europejskim.

Dla spółki i jej załogi to znaczący wzrost prestiżu z uwagi na fakt, że Gamrat SA z rangi firmy lokalnej urasta do rangi europejskiej, która staje w szeregu z potentatami europejskimi w produkcji wyrobów na potrzeby budownictwa, mającymi fabryki w różnych zakątkach Europy.

Działania te dają poczucie stabilności i pewności jutra naszej firmy w długiej perspektywie czasu.

Podkreślić należy, że wyjście Gamratu na rynki europejskie przyczyni się również do wzrost prestiżu i rangi miasta Jasła. Stworzy warunki do promowania regionu, w którym zlokalizowana jest firma, której kadra zarządzająca, w tych tak trudnych czasach potrafi nie tylko utrzymać działalność na bardzo dobrym poziomie, osiągać dobre wyniki finansowe, ale sięgnęła dalej – zrobiła pierwszy krok w kierunku umiędzynarodowienia firmy.

Na wzrost rangi naszego regionu, jego promocję i rozwoju wpływ będzie mieć również fakt, że siedzibą grupy kapitałowej będzie Jasło. Poprzez te działania Jasło może stać się atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pracy dla ludzi młodych, ludzi z dużym potencjałem intelektualnym i rozwojowym.

Artykuł sponsorowany

 

{gallery}galerie/devorex{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj