sobota, 18 maja, 2024

Złoci jubilaci

0
Złoci jubilaci
Udostępnij:

13 par, które ponad 50 lat temu zawarło związek małżeński, świętowało wczoraj (14 stycznia) jubileusz Złotych Godów. Pary te postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 8 maja i z 17 listopada 2015 roku, otrzymały Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle.
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Stanisława i Stanisław Czechowie, Halina i Andrzej Dzikowscy, Maria i Jan Fularowie, Hiacenta i Roman Inglotowie, Anna i Stanisław Leśniakowie, Irena i Stanisław Leśniakowie, Alicja i Stanisław Kucharscy, Zofia i Jan Maczugowie, Stefania i Stanisław Procaninowie, Barbara i Marek Rausowie, Urszula i Kazimierz Ryszowie, Helena i Tadeusz Sławniakowie oraz Stefania i Kazimierz Sorysowie.

Podczas tych kilkudziesięciu lat wspólnego życia było zapewne wiele chwil dobrych, radosnych i pięknych, ale nie zabrakło też trudnych doświadczeń, wyrzeczeń i smutków. Państwa postawa to świadectwo sztuki kompromisu, niezłomności, miłości i wierności, czyli wartości fundamentalnych w małżeństwie – mówiła podczas uroczystości Alicja Wójcik, kierownik USC.

Do gratulacji i życzeń przyłączył się również burmistrz Ryszard Pabian.  – Przez te 50 lat, a w jednym przypadku nawet 60 lat, pewnie były różne chwile. Sam mam za sobą już dwie trzecie tego okresu więc pozwolę sobie wyrazić taką opinię w oparciu o własne małżeństwo. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale najistotniejsze jest to, że jest nic porozumienia. Owszem, miłość jest piękna, jest podstawą do tego, aby przeżyć wspólnie te lata, ale bez chęci porozumienia i dogadywania się na co dzień sama miłość nie wystarczy. Więc tego państwu gratuluję, że przez te wszystkie lata udało się państwu przejść wspólnie.

Spotkanie zakończyło się wspomnieniami i opowieściami dotyczącymi przeżytych lat. Jubilaci podkreślali, że jedyną receptą na długi i szczęśliwy związek jest trwanie przy sobie w trudnych chwilach, cierpliwość i chęć zrozumienia drugiej osoby.

Ze specjalnym mini koncertem przygotowanym przez Ewę Grzebień wystąpili soliści i zespół wokalny Fermata z Jasielskiego Domu Kultury.

UMJ