środa, 28 lutego, 2024

Złote i Diamentowe Gody w Gminie Brzyska

0
Złote i Diamentowe Gody w Gminie Brzyska
Udostępnij:

– To wy, 50 lat temu powiedzieliście sobie sakramentalne TAK, a wszystko minęło, jakby ktoś otworzył i zamknął drzwi. Dziś, kiedy patrzy się w przeszłość, pamięta się tylko to, co dobre, choć nie zawsze było łatwo. Dziękuję Wam w imieniu swoim i składam życzenia dalszych lat w zdrowiu i miłości – powiedział wójt Gminy Brzyska, Rafał Papciak do 9 par, które 14 września zostały odznaczone Medalami „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.

Medal ten jest wyjątkowym pośród polskich odznaczeń, otrzymuje go bowiem para małżeńska, której wspólne życie małżeńskie i rodzinne jest powodem do dumy i radości dla najbliższych, a także dowodem uznania dla związku kobiety i mężczyzny, którzy pół wieku trwają w złożonej przysiędze – dodał kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brzyskach, Łukasz Czech.

 

W tym roku jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: 
Konieczny Jan i Maria, Piątek Jan i Maria, Pogorzelski Jan i Maria, Pogorzelski Stanisław i Krystyna, Tusiński Czesław i Janina, Węgrzyn Jan i Elżbieta, Wnęk Kazimierz i Stanisława, Wypasek Kazimierz i Maria zaś wyjątkowy jubileusz Diamentowych Godów obchodzili dziś również . Pogorzelski Edward i Maria.

Medale wręczali Rafał Papciak wójt Gminy Brzyska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Łukasz Czech w asyście pracownika USC Agaty Klimczak oraz przewodniczący Rady Gminy Brzyska, Stanisław Medejczyk.

Po części oficjalnej był czas na lampkę szampana i rozmowy. Jubilaci zapytani o receptę na udany związek odpowiadali, że na początku najważniejsza jest miłość, a potem równie istotne są cierpliwość i wzajemna tolerancja.

Uroczystości towarzyszył występ zespołu Jeruzalem oraz zespołu „Liwoczanie”

tekst i zdjecia Urząd Gminy Brzyska

{gallery}galerie/2015_rok/złote_gody_Brzyska{/gallery}