poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Zmarł Tadeusz Kopera, były dyrektor SP 2 w Jaśle

0
Zmarł Tadeusz Kopera, były dyrektor SP 2 w Jaśle
Udostępnij:

Z wielkim żalem informujemy, że wczoraj zmarł Tadeusz Kopera, ceniony i szanowany pedagog, były dyrektor SP 2 w Jaśle. Pogrzeb odbędzie się w piątek 8 sierpnia, o godz. 14. w kościele farnym. Pochowany zostanie na starym cmentarzu. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Redakcja portalu Twoje Jasło

Kopera Tadeusz, nauczyciel, społecznik. Absolwent Liceum Pedagogicznego w Gorlicach. Pracę zawodową rozpoczął w szkolnictwie na terenie gminy Nowy Żmigród.

Krótki życiorys śp. Tadeusza Kopery – notatka pochodzi z „Encyklopedii Jasła” 2010 r, pod redakcją Zdzisława Świstaka

1 września 1959 r. zostałam przeniesiony na stanowisko kierownika szkoły w Szebniach. Szkoła liczyła około 360 uczniów, w tym około 60 wychowanków pochodziło z domu dziecka. Podjął starania budowę nowej szkoły. Kontynuował zaoczne studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Równocześnie pracował społecznie. Był radnym Powiatowej Rady Narodowej. W 1965 r. objął stanowisko zastępcy inspektora szkolnego w wydziale oświaty Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Jaśle. W powicie jasielskim wybudowano wówczas wiele nowych obiektów szkolnych. Wybudowano kilkanaście domów nauczyciel.

9 czerwca 1969 r. na pierwszej sesji nowo wybranej PRN w Jaśle został wybrany urzędującym członkiem prezydium. Funkcje te sprawował do końca 1973 r. 1 stycznia 1974 został powołany na stanowisko dyrektora biura PRN w Jaśle.

1 września 1974 objął dyrektora szkoły podstawowej nr 2. Przeprowadził kapitalny remont budynku szkolnego. Szkołą uzyskała dobre wynika nauczania i wychowania. Wiele uczniów uczestniczyło olimpiadach na stopniu wojewódzkim. 1 października 1984 przeszedł na emeryturę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj