środa, 28 lutego, 2024

Bez pracowni rtg szpital nie będzie funkcjonował

0
Bez pracowni rtg szpital nie będzie funkcjonował
Udostępnij:

Korzystając z uprawnień, jakie daje mi mandat radnej Rady Powiatu w Jaśle upomniałam się o należne od dawna podwyżki dla techników elektroradiologii zatrudnionych w jasielskim Szpitalu. Problem ma jednak o wiele szerszy kontekst, niż można by się spodziewać.

Spór zbiorowy pomiędzy dyrekcją Szpitala a technikami rtg może zakończyć się strajkiem. Biorąc pod uwagę fakt, że radiologia stanowi bardzo ważny element diagnostyki medycznej, dla Szpitala może okazać się „być albo nie być”. Chyba otworzyłam przysłowiową „puszkę Pandory”. Jak przyznał przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Robert Snoch, podobna sytuacja i nastroje są także wśród ratowników medycznych i innych grup pracowniczych.

A w przygotowanym przez dyrekcję Programie Naprawczym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na lata 2019-2020 ani słowa o tym nie ma. Wielu innych ważnych kwestii tam też nie ma. Jest wiele spraw, o których się głośno nie mówi, a są poważnymi problemami, które rzutują na poziom leczenia pacjentów.

Na III sesji RPJ, w piątek 7 grudnia głosami radnych PiS, z wykorzystaniem „argumentu siły, a nie siły argumentu” dokument ten został przyjęty. Kropka. I co to może oznaczać dla Szpitala? Do tego szerzej odniosę się w kolejnym tekście. Teraz zachęcam do zapoznania się z treścią mojej interpelacji. Pan Starosta ma dwa tygodnie na odpowiedź.

Ewa Wawro
radna Rady Powiatu w Jaśle

rtg1

rtg2

rtg3

rtg4

rtg5

rtg6