wtorek, 9 sierpnia, 2022

Co z konkursem na dyrektora I LO?

0
Co z konkursem na dyrektora I LO?
Udostępnij:

Czy procedura konkursowa odbyła się zgodnie z prawem i jakie będą dalsze działania mające na celu wyłonienie Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle?

Poniżej publikujemy list Wojciecha Zająca, Radnego Rady Powiatu w Jaśle, adresowany do Franciszka Miśkowicza, Wicestarosta Powiatu Jasielskiego, dw. Bogusława Kręcisza – Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle oraz Radnych Rady Powiatu w Jaśle.

 

Szanowny Panie,

Zgodnie z §6 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej (Dz.U. z 2010 r. Nr 60, poz. 373 ze zm.) konkurs jest rozstrzygnięty, jeżeli jeden z kandydatów uzyskał bezwzględną większość głosów obecnych na posiedzeniu członków komisji. Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości, komisja przystępuje do drugiego głosowania. Do drugiej tury przechodzą dwaj kandydaci, którzy uzyskali najwięcej głosów, a jeżeli według powyższej zasady nie można wyłonić dwóch kandydatów, wszyscy kandydaci, którzy uzyskali dwie największe liczby głosów, ewentualnie dopuszcza się jeszcze trzecie głosowanie, które jest bezwzględnie ostatnim.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, iż na posiedzeniu komisji konkursowej powołanej w celu przeprowadzenia konkursu na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle odbytym w dniu 8 kwietnia 2014 r. komisja ograniczyła się do jednego głosowania w wyniku, którego żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej przepisami prawa większości głosów i uznała konkurs za nierozstrzygnięty.

W związku z tym proszę o informację, czy odbyła się jedna, bądź więcej tur głosowania – tym samym czy procedura konkursowa odbyła się zgodnie z prawem i jakie będą dalsze działania mające na celu wyłonienie Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

 Wojciech Zając
Radny Rady Powiatu w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj