środa, 28 lutego, 2024

3 Maja w nowej formule

0
3 Maja w nowej formule
Udostępnij:

Organizatorzy obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszają mieszkańców Jasła i Powiatu Jasielskiego do uczestnictwa w uroczystościach trzeciomajowego święta w nowej formule.
W tym roku organizatorzy zapraszają mieszkańców Jasła i Powiatu Jasielskiego do wzięcia udziału w obchodach w nieco zmienionej formule. Tradycyjnie po Mszy św. w intencji Ojczyzny ruszymy w patriotycznym pochodzie, w którym atrakcją będą uczestnicy w strojach narodowych i ludowych (mile widziani będą mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież
w strojach krakowskich lub innych, stylizowanych na XVIII w.). Uczestnikom rozdawane będą „rozetki” narodowe, chorągiewki i kwiaty. W imieniu społeczności lokalnej burmistrz miasta i starosta jasielski złożą kwiaty przed tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku nie przewiduje się zorganizowanej ceremonii składania kwiatów przez delegacje. W Miejscach Pamięci Narodowej wszyscy chętni uczestnicy będą mogli indywidualnie złożyć kwiaty lub w ramach gestu patriotycznego przekazać środki finansowe na wybrany cel charytatywny.

W tym dniu odbędą się także na koncerty okolicznościowe przy Glorietce. O godz. 12.00 organizatorzy uroczystości zapraszają na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z chórem z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Wieczorem o godz. 19.00 wystąpi Zespół Trio Łódzko-Chojnowskie. Natomiast 5 maja zapraszamy na majówkę „Piknik Rodzinny” z udziałem artystów teatru Loch Camelot z Krakowa, ułanów i harcerzy. Podczas pikniku na uczestników czeka wiele różnych atrakcji.

Szczegółowy program znajduje się na plakatach.

dr