wtorek, 31 stycznia, 2023

Dni Jasła 2017

0
Udostępnij:

W ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Jasła 2017. W tym roku święto miasta potrwa dwa dni. Organizatorzy: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury oraz partner wydarzenia – Grupa Lotos – przygotowali moc atrakcji.

W sobotę w samo południe na obiektach jasielskiego MOSiRu zabawę rozpoczną konkursy i pokazy sprawnościowe służb mundurowych, czyli XII edycja „Munduriady”. O godzinie 16:30 na scenie pojawi się pierwszy z występujących tego dnia zespołów – Reggaeside. Zespół tworzy ośmiu pasjonatów muzyki z Nowego Miasta Lubawskiego. Ta warmińsko – mazurska grupa obchodzi w tym roku pięciolecie swojego istnienia. 2 maja ukazał się ich debiutancki album „Szczęście”. Muzycy poruszają się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside wystąpił w finale 9 edycji programu „Must be the music”, a także w Telewizji Polskiej w programie „O ! Polskie Przeboje”.

Tuż po 18 przed jasielską publicznością zaprezentuje się grupa The Last Ride i Agata Sobocińska. Ta szczecińska grupa istnieje od 2008 roku. Mają na swoim koncie dwa albumy: „Tysiące mil” i „Ten jeden moment”. Od 2017 roku występują jako The Last Ride i Agata Sobocińska. Pomysłodawcą zespołu i kompozytorem muzyki jest gitarzysta Tomasz Biniek. The Last Ride tworzą: Agata Sobocińska – śpiew, Tomasz Biniek – gitara i Mirosław Browarny – perkusja.

Gwiazdą Wieczoru będzie jaślanin – Michał Szpak. Polska usłyszała o nim dzięki programowi X-Factor, w którym wiosną 2011 roku zajął w finale II miejsce. W tym samym roku wydał swój pierwszy mini album „XI”. Krążek promował singiel „Pretty Babe”. 17 sierpnia 2013 roku zdobył Złoty Samowar i 50 tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Oczy czornyje”. W kwietniu 2015 roku ukazał się nowy singiel zwiastujący debiutancki album Michała –„ Real Hero”. Z tym utworem wystąpił na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Konkursie „SuperPremiery 2015”, który wygrał. Ponadto artysta w ubiegłym roku reprezentował Polskę w finale 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajął ósme miejsce, a w głosowaniu publiczności – 3. Tego samego roku wystąpił na 53. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jaślanin zdobył tam nagrodę Grand Prix Publiczności – Złote Opole.

W niedzielę o godzinie 11 na płycie rynku rozpocznie się impreza towarzysząca świętu miasta – Turniej Sportowy „Wymiatacze – Jasło 2017”. Natomiast o 15 na obiektach MOSiRu wystąpią soliści i tancerze JDK. Całości dopełni energetyczny pokaz Zumby. O godzinie 19 wystąpi kolejny znany jaślanin – Mateusz Mijal z zespołem. Artysta ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej grupy Ich Troje. Potem, przez krótki czas, był wokalistą Skangura. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku występował z zespołem Dukat, by później dołączyć do formacji Chłopacy, a następnie skupić się na karierze solowej. 25 kwietnia ubiegłego roku ukazał się jego debiutancki album – „9 lat”.

„Eroll”, „Son of the Blue Sky”, „Aborygen”, „Eli lama sabachtani”, „N’Avoie”, „Nie zabiję nocy”, „Moja Baby”, „Jeden raz odwiedzamy świat”, „Baśka”, „Urke”, „Bohema”, „Niech mówi serce”, „Love Story”, „Spłonąć i odejść”, „Światło i mrok” czy „Przez dziewczyny” – to tylko 16 hitów z bogatego repertuaru grupy Wilki, która w tym roku świętuje 25 – lecie swojego istnienia. Formacja, której liderem jest Robert Gawliński będzie Gwiazdą Wieczoru niedzielnego koncertu wieńczącego Dni Jasła 2017. Zapraszamy!

JDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj