środa, 17 kwietnia, 2024

Dzień Dziecka w Skołyszynie

0
Dzień Dziecka w Skołyszynie
Udostępnij:

Zabawy z Lady Famą i Kucykiem Billy, konkurencje w Miasteczku Strażackim, darmowe zjeżdżalnie, pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, malowanie twarzy i włosów, deszcz baniek mydlanych, sztuczny śnieg i konfetti to tylko wybrane atrakcje, które czekały na najmłodszych 4 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Dużo uśmiechu, okazji do zabawy oraz czasu na rozwijanie swoich pasji i talentów życzyła wszystkim dzieciom dyrektor GOKiCz Marta Gąsiorowska witając je na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Gminę Skołyszyn, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oraz Ochotniczą Straż Pożarną ze Skołyszynie.

Podczas festynu na scenie wystąpiły przedszkolaki z Kunowej, Święcan i Skołyszyna. Dzieci zaprezentowały tańce piosenki i wierszyki. Specjalny program przygotowała również Grupa „Świetliki” oraz wokalistki z GOKiCz. W czasie pikniku swoje umiejętności zaprezentowali także uczniowie Ogniska Muzycznego.  

Lady Fama Show i Kucyk Billy zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dla najmłodszych przygotowali wiele atrakcji. Były wspólne tańce, gry, zabawy, konkursy dla rodziców i opiekunów, tańczące windymany, deszcz baniek mydlanych i wystrzałowe konfetti. Dużym powodzeniem cieszyły się bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz darmowa fotobudka. Podczas imprezy odbywało się również malowanie twarzy według życzenia, dzięki czemu po placu obok GOKiCz biegały kwiatowe elfy, motyle, potwory, tygrysy i kotki. Dodatkową atrakcją było Miasteczko Strażackie, w którym dzieci mogły wziąć udział w wielu konkurencjach sprawnościowych. Strażacy przeprowadzili również pokaz ratownictwa medycznego.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowano konkurs plastyczny „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” w którym wzięło udział 28 osób. Nagrody i dyplomy wyróżnionym i nagrodzonym dzieciom wręczali: Jacek Kędzior – Skarbnik Gminy Skołyszyn, Małgorzata Berkowicz – Główna Księgowa Banku Spółdzielczego w Skołyszynie oraz Dyrektor GOKiCz – Marta Gąsiorowska

Organizatorzy dziękują paniom: Ewie Gubernat, Beacie Sepioł i Zofii Kędzior za przygotowanie przedszkolaków do występów oraz Dominice Kamińskiej i Kacprowi Dykasowi za pomoc przy organizacji pikniku.

Piknik zorganizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

KOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/17_rok/dd_skolyszyn{/gallery}