niedziela, 16 czerwca, 2024

Dni Jasła pod znakiem gwiazd

0
Dni Jasła pod znakiem gwiazd
Udostępnij:

Golec uOrkiestra oraz Video to gwiazdy tegorocznych Dni Jasła. Oprócz nich na scenie zaprezentują się także: Grupa Siemacha, jasielskie zespoły: Paradise Hills i big band Jass Brass Consort, strzyżowski Steel Velvet, krakowski Cinemon oraz Abba Show ze Szczecina. Impreza, która odbędzie się 27 – 28 czerwca na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji organizowana jest przez Miasto Jasło oraz Jasielski Dom Kultury.

 

Świętowanie w sobotę tradycyjnie już rozpocznie się od Munduriady, czyli zmagań służb mundurowych w konkurencjach sprawnościowych. O godz. 16.00 – jako pierwszy z zespołów – wystąpi rodzimy Paradise Hills, który zadebiutował w marcu 2013 roku. Młodzi muzycy, grają rocka, post grunge, rocka alternatywnego, metal i hard rock.

Steel Velvet ze Strzyżowa to hard rockowy zespół, a ich twórczość to połączenie brzmienia lat 70. i 80. Grupa zagrała mnóstwo koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach, występując u boku takich sław jak: Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Oddział Zamknięty, Budka Suflera, Turbo.

Tuż przed sobotnią gwiazdą wieczoru wystąpi krakowski Cinemon. Muzycy grają RAW POP. Na swoim koncie mają ponad sto koncertów w kraju i zagranicą oraz udział w znaczących festiwalach i konkursach. W październiku tego roku startuje ich największa w dotychczasowej karierze trasa, obejmująca prawie 30 koncertów na terenie całej Polski.

Video to młody, ale już uznany zespół, który zakończy sobotnie koncertowanie. Wielokrotnie nagradzany i nominowany do nagród zespół, gra nowoczesny, gitarowy rock z pełnymi szczerości i dobrego humoru tekstami. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a tuż po nim odbędzie się dyskoteka z Radiem Trendy, która zakończy pierwszy dzień Dni Jasła.

Na niedzielę organizatorzy – Miasto Jasło i Jasielski Dom Kultury oraz Lotos S.A, patron wydarzenia, zapraszają na dalszy ciąg muzycznych atrakcji. Rozpocznie je o godz. 15.00 koncert jasielskiego big bandu Jass Brass Consort, którego już nie trzeba przedstawiać. Po ich występie na scenie pojawią się członkowie Grupy Siemacha. Swoje dokonania zaprezentują także soliści i tancerze Jasielskiego Domu Kultury. O godz. 18.15 rozpocznie się koncert piosenek szwedzkiego kwartetu Abba, w wykonaniu ich szczecińskiego odpowiednika – Abba Show. Perfekcyjne brzmienie, aranżacje oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji.

Dni Jasła 2015 zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 22.00. Zanim to jednak nastąpi, na scenie wystąpi kolejna gwiazda Golec uOrkiestra, zespół który zawojował scenę muzyczną oryginalnym połączeniem elementów góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu.

kp (JDK)