poniedziałek, 20 maja, 2024

Finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

0
Finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na uroczysty finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 13 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury.
Konkurs, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział 408 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nadesłali 255 opowiadań oraz 637 wierszy. Wśród autorów są reprezentanci wszystkich regionów Polski, zarówno z dużych ośrodków miejskich (Warszawa, Szczecin, Wrocław, Lublin), jak i z małych miast i ośrodków wiejskich.

Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny „Kwartalnika Edukacyjnego”), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista) – przewodniczący jury, Jan Tulik (poeta, prozaik, dramaturg, eseista).

Na finał XIX OKLTDiM zaproszeni zostali laureaci, władze miasta i powiatu, media, dyrekcje szkół i nauczyciele oraz uczniowie. Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert „Jak wygląda wiatr” w wykonaniu Ani Brody, wokalistki, kompozytorki i instrumentalistki, grającej m.in. na cymbałach i bębnach. Lista laureatów XIX OKLTDiM zamieszczona zostanie na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl) 13 maja 2014 roku. Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym zatytułowanym Dźwięk tłuczonego szkła, a z wybranymi fragmentami prac będzie można zapoznać się oglądając wystawę prac laureatów, udostępnioną w holu Biblioteki od 13 maja do 30 czerwca 2014 r.

MBP w Jaśle