niedziela, 14 lipca, 2024

JaSIELSKI spacerownik – warsztaty w MBP w Jaśle

0
JaSIELSKI spacerownik – warsztaty w MBP w Jaśle
Udostępnij:

Nadzwyczajny spacer po Jaśle, wędrówka po mieście znanym i nieznanym i klatka po klatce – animacja-kreacja, czyli film o Jaśle, Jasło w filmie widziane oczami młodych mieszkańców. To wszystko czeka gimnazjalistów w czasie pięciodniowych warsztatów animacji 28 września – 2 października, które poprowadzi Aniela Lubieniecka, reżyserka, scenarzystka i animatorka, wrocławski dyrektor Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo-echo”.

Młodzi pasjonaci animacji oraz lokalnej historii bez wątpienia zabiorą nas na jedyny w swoim rodzaju rysunkowy spacer po mieście, jakie oczaruje i przypomni nam o swoich walorach. W filmie przeplatać się będą legendy, anegdoty, ciekawe historie i losy postaci związanych z Jasłem o których opowiedzą młodzi twórcy. Rezultatem wspólnej pracy będzie dzieło zbiorowe do obejrzenia dla każdego, tak dorosłego jak dziecka, mieszkańca znającego losy swojej małej ojczyzny czy kogoś, kto chciałby poznać miasto i jego historie w nietuzinkowej odsłonie.

 

Warsztaty odbędą się w Czytelni Głównej MBP w Jaśle (ul. Kościuszki 47) w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Patronat medialny nad X Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawuje m.in. portal www.twojejaslo.pl

MBP, Jasło