poniedziałek, 30 stycznia, 2023

KESKESE W PARKU MIEJSKIM

0
KESKESE W PARKU MIEJSKIM
Udostępnij:

Pochodzą ze Śląska, a ich muzyka jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie słuchaczy. Keskese to zespół założony w 2013 roku przez Olka Minkacza, gitarzystę i wokalistę,  znanego z wcześniejszej działalności w grupie Animators. Pomysł na ten rodzaj muzyki zrodził się z rozczarowania. – Byłem wówczas bardzo zawiedziony kondycją polskiej muzyki, a najbardziej przykre było to, że nikt w Polsce nie robił tego, czego chciałem słuchać – powiedział w jednym z wywiadów Olek Minkacz.

Zespół gra coś pomiędzy współczesnymi nurtami indie rocka i indie folku, z dużą dawką przestrzeni, nietuzinkowymi aranżacjami oraz szczyptą nostalgii. W swoich kompozycjach opiera się na  różnych gatunkach muzyki współczesnej. W utworach Keskese można odnaleźć nie tylko połączenie jazzowych akordów z gitarowymi riffami, ale również melancholię, która stopniowo zmienia się w ścianę dźwięku.

Muzycy podkreślają, że bardzo ważny jest dla nich słuchacz, jego odbiór ich muzyki. – Nasza muzyka ma dodawać magii życiu słuchacza, który zechce się przy niej zatrzymać na dłużej. To będzie dla nas największa nagroda.

Zespół, który dużo koncertuje, zawita także do Jasła. Już w najbliższą sobotę 1 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Miejskim zespół wystąpi w składzie: Aleksander Minkacz (wokal, gitara), Jakub Szulc (gitara), Przemysław Kulczak (bas) oraz Sławek Plotek (perkusja).

Organizator czyli Jasielski Dom Kultury serdecznie zaprasza.

JDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj