sobota, 20 kwietnia, 2024

KESKESE W PARKU MIEJSKIM

0
KESKESE W PARKU MIEJSKIM
Udostępnij:

Pochodzą ze Śląska, a ich muzyka jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie słuchaczy. Keskese to zespół założony w 2013 roku przez Olka Minkacza, gitarzystę i wokalistę,  znanego z wcześniejszej działalności w grupie Animators. Pomysł na ten rodzaj muzyki zrodził się z rozczarowania. – Byłem wówczas bardzo zawiedziony kondycją polskiej muzyki, a najbardziej przykre było to, że nikt w Polsce nie robił tego, czego chciałem słuchać – powiedział w jednym z wywiadów Olek Minkacz.

Zespół gra coś pomiędzy współczesnymi nurtami indie rocka i indie folku, z dużą dawką przestrzeni, nietuzinkowymi aranżacjami oraz szczyptą nostalgii. W swoich kompozycjach opiera się na  różnych gatunkach muzyki współczesnej. W utworach Keskese można odnaleźć nie tylko połączenie jazzowych akordów z gitarowymi riffami, ale również melancholię, która stopniowo zmienia się w ścianę dźwięku.

Muzycy podkreślają, że bardzo ważny jest dla nich słuchacz, jego odbiór ich muzyki. – Nasza muzyka ma dodawać magii życiu słuchacza, który zechce się przy niej zatrzymać na dłużej. To będzie dla nas największa nagroda.

Zespół, który dużo koncertuje, zawita także do Jasła. Już w najbliższą sobotę 1 sierpnia o godz. 18.00 w Parku Miejskim zespół wystąpi w składzie: Aleksander Minkacz (wokal, gitara), Jakub Szulc (gitara), Przemysław Kulczak (bas) oraz Sławek Plotek (perkusja).

Organizator czyli Jasielski Dom Kultury serdecznie zaprasza.

JDK