poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Koncert „In excelsis Deo” w jasielskim kościółku

0
Koncert „In excelsis Deo” w jasielskim kościółku
Udostępnij:

Zespół Instrumentów Historycznych „Risonanza” i Chór „Soli Deo” I LO w Jaśle wystąpią w koncercie „In excelsis Deo – Muzyka Bożego Narodzenia”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (4 stycznia br.) w kościele pw. św. Stanisława BM po wieczornej mszy, czyli o godz. 19.
W programie: kolędy i pastorałki, kompozycje Heinricha I. F. Bibera (1644 – 1704), Arcangelo Corellego (1653 – 1713) i Georga F. Haendla (1685 – 1759).

Wykonawcy: Chór „Soli Deo” pod dyrekcją Moniki Twarduś oraz Zespół Instrumentów Historycznych „Risonanza”, tym razem w składzie: Anna Śliwa – skrzypce barokowe, Maciej Wulw – skrzypce barokowe, Elżbieta Górka – altówka barokowa, Konrad Górka – wiolonczela barokowa, Andrzej Zawisza – klawesyn.

Zarówno „Risonanza”, zespół o zmiennym składzie dostosowywanym do potrzeb koncertu, jak i młodzieżowy chór „Soli Deo” mają w Jaśle liczną grupę wielbicieli, którzy nadzwyczaj cenią sobie utwory muzyczne w ich wykonaniu. Każdy, kto słyszał już obie grupy wie, że może spodziewać się po nich wspaniałej muzyki, dostarczającej niezwykłych przeżyć i na długo zapadającej w pamięć. Ci, którzy jeszcze „Risonanzy” lub „Soli Deo” nie znają, będą mieli – w niedzielę 4 stycznia br. – doskonałą okazję przekonać się, jak wspaniale muzyka dawna i chóralny śpiew brzmią w murach jasielskiego kościółka.

Na koncert zapraszają: Zespół Instrumentów Historycznych „Risonanza” i Chór „Soli Deo” I LO w Jaśle oraz Parafia pw. św. Stanisława BM i Jasielski Dom Kultury.

JDK – st