wtorek, 18 czerwca, 2024

Kresy Juliana Wołoszynowskiego – Barbara Sokołowska w bibliotece

0
Udostępnij:

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie z Barbarą Sokołowską, krytykiem literackim, literaturoznawcą, znawczynią twórczości Vincenza i Wołoszynowskiego.

Pretekstem do rozmowy jest wydana w tym roku książka Barbary Sokołowskiej „Dlaczego tamtych stron zapomnieć nie ma mocy… Kresy w twórczości Juliana Wołoszynowskiego”.

 Recenzje publikuje m.in. w „Nowej Okolicy Poetów”, „Toposie” i „Frazie”.  Od wielu lat prowadzi spotkania autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W kręgu jej zainteresowań oprócz literatury jest filozofia i sztuka, a także twórczość Stanisława Vincenza i  huculszczyzna.  Ceni sobie teksty, które ukazały się w Problemach współczesnej tanatologii pod red. Jacka Kolbuszowskiego: Choroba na starość: w świecie postaci Juliana Wołoszynowskiego i Czas choroby: motywy choroby w filozofii i literaturze.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia (poniedziałek) 2018 r. o godz. 16.00 w Strefie Innowacji MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

MBP Jasło