środa, 30 listopada, 2022

Migawki z pobytu w Brazylii

0
Migawki z pobytu w Brazylii
Udostępnij:

12 września 2013 r. Jasielski Klub Podróżnika i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają na spotkanie poświęcone Brazylii.
Gościem Klubu Podróżnika będzie Jacek Borczyk. Na spotkaniu opowie o najciekawszych miejscach Brazylii m.in. wodospadach Iguaçu, miastach Sao Paulo i Rio de Janeiro czy jednej z największych na świecie hydroelektrowni ITAIPU.

Wodospady Iguaçu w 2011 wybrane zostały jednym z siedmiu naturalnych cudów świata. Ta niesamowita energia wody i niezwykła moc sił przyrody, zachwyci chyba wszystkich odwiedzających. Na całość składa się 275 oddzielnych wodospadów, których wysokość sięga 72 metrów, rozciągniętych na długości niemal 3 kilometrów. Położone są na pograniczu Brazylii i Argentyny i jedynie kilka kilometrów od granic Paragwaju. Obszar objęty jest ochroną w ramach utworzonego Parku Narodowego Iguaçu, który w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sao Paulo, to największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej, liczące ponad 11 milionów mieszkańców. Aglomeracja liczy ponad 21 milionów i jest to jeden z największych zespołów miejskich na świecie. Rio de Janeiro, drugie co do wielkości miasto Brazylii, do 1960 r. było stolicą.Miasto słynie ze swych pięknych plaż takich jak Copacabana czy Ipanema, olbrzymiego posągu Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redentor) na górze Corcovado oraz corocznie obchodzonego wielkiego, barwnego karnawału.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1 (I piętro) 12 września 2013 r. o godz. 17.00.

MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj