środa, 7 czerwca, 2023

Mistrzowie Kodowania w jasielskiej Bibliotece

0
Mistrzowie Kodowania w jasielskiej Bibliotece
Udostępnij:

Czy tworzenie programów, gier i aplikacji jest ciekawe? Czy każdy może nauczyć się programowania? Tak! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczęły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Podczas zajęć dzieci w wieku 8-12 lat uczą się podstaw programowania.
Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski uczą się programowania w języku Scratch. Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, aktywnie korzystać z nowych technologii. Wykorzystując intuicyjny język Scratch, dzieci uczą się tworzyć gry, pokazy multimedialne, aplikacje, historyjki i inne projekty.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jest jedną z siedmiu instytucji w województwie podkarpackim, które uczestniczą w programie i oferują bezpłatne zajęcia z nauki kodowania.

Pilotażowa edycja zajęć w jasielskiej bibliotece zakończy się w maju br. Informacje o programie Mistrzowie Kodowania w MBP Jasło oraz o zapisach do kolejnej edycji zostaną zamieszczone na stronie MBP Jasło: www.mbp.jaslo.pl oraz pod linkiem http://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Mistrzowie-Kodowania.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji:

Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
mail: nowemedia@mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj