poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Patriotyczna majówka

0
Udostępnij:

Burmistrz Miasta Jasła serdecznie zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania jednego z najważniejszych świąt narodowych – Konstytucji 3-go Maja. Będzie radośnie, poetycko i patriotycznie.

O godzinie 10 na płycie Rynku w Jaśle rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu w patriotycznym pochodzie uczestnicy przejdą pod tablicę upamiętniającą 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, gdzie w imieniu mieszkańców Jasła, honory oddadzą władze samorządowe. Następnie w Parku Miejskim zostanie odegrany hymn państwowy, a burmistrz Jasła Ryszard Pabian wygłosi okolicznościowe przemówienie.

Niepodległa, Niepokorna

W Parku Miejskim, po wystąpieniu burmistrza, zapraszamy wysłuchania programu przygotowanego przez Jasielski Dom Kultury „Niepodległa, Niepokorna”. Na koncert złożą się tradycyjne, znane pieśni takie jak „Mury” i „Rozkwitały pąki białych róż”, jak i współczesne piosenki opowiadające o historii Ojczyzny i różnych obliczach patriotyzmu. Przeplatać je będą utwory poetyckie, m.in. Adama Asnyka, Tadeusza Kubiaka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Czesława Miłosza, a także Jonasza Kofty. Wystąpią dzieci i młodzież z: SP w Warzycach, SP w Osobnicy, SP w Szebniach, SP nr 1 w Jaśle, SP w Humniskach, ZS Społecznych w Jaśle, Gimnazjum w Skołyszynie, ZS nr 4 w Jaśle, Społecznego Gimnazjum w Opaciu oraz Jasielskiego Domu Kultury.

Zlot samochodów zabytkowych

O godzinie 14.00 na płycie Rynku w Jaśle rozpocznie się zlot samochodów zabytkowych. Po godzinnym postoju na Rynku uczestnicy wyruszą „Paradą konstytucji” w kierunku parkingu przy sklepie KAUFLAND w Jaśle. Na to wydarzenie serdecznie zaprasza Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Magneto”.

Koncert Muzyki Polskiej

O godzinie 17 w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle (kościół Franciszkanów) odbędzie się „Koncert Muzyki Polskiej”, w którym udział wezmą m.in. uczniowie i nauczyciele z Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle

Koncert Muzyki Polskiej 2018