środa, 17 lipca, 2024

Pierwszy krok do kariery – spotkanie z Jakubem Jakubowskim w Bibliotece w Jaśle

0
Pierwszy krok do kariery – spotkanie z Jakubem Jakubowskim w Bibliotece w Jaśle
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym na spotkania z Jakubem Jakubowski – grafikiem komputerowym, ilustratorem książek i animatorem kultury. Spotkania odbędą się 7 lutego w godzinach 10.00-12.00 oraz 12.30-14.00 w Filii nr 3 przy ul. Szopena 22.
Na czym polega praca grafika komputerowego? Co trzeba wiedzieć, żeby dobrze zaprojektować książkę czy plakat? Na co najlepiej wykorzystać czas studiów? Jak założyć
i prowadzić stowarzyszenie? O tych i innych kwestiach związanych z rozwojem zawodowym porozmawia z uczestnikami spotkania Jakub Jakubowski – grafik, animator kultury, współwłaściciel firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji oraz kawiarni artystycznej „Kofi&Ti”.

Podczas spotkania młodzi ludzie poznają bliżej tendencje jakie panują na rynku pracy, odkryją zawody przyszłości i dowiedzą się z jakich stypendiów, staży, praktyk oraz innych form rozwoju zawodowego mogą korzystać. Dla uczestników przygotowano również materiały z informacjami przydatnymi w wyborze studiów czy poszukiwaniu pracy.

Spotkania odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” organizowanego przez firmę Microsoft, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o kontakt:

Agata Warywoda

nowemedia@mbp.jaslo.pl

tel. 13 446 26 02, wew. 36

MBP w Jaśle