niedziela, 16 czerwca, 2024

Nie pozwól sprywatyzować Lasów Państwowych

0
Nie pozwól sprywatyzować Lasów Państwowych
Udostępnij:

Zachęcamy do składania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Lasów Państwowych w biurze poselskim Bogdana Rzońcy przy ul. Rynek 17 w Jaśle przez wszystkich zainteresowanych przyszłością Państwowego Gospodarstwa Leśnego, Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi.
Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Wniosek poparcia zawiera następujące pytania:

1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz. U. 2013 nr 628 poz. 1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90% średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE?

Mateusz Lechwar

 

Dyrektor Biura Poselskiego Bogdana Rzońcy