poniedziałek, 4 marca, 2024

Ferie z hip – hopem w JDK

0
Ferie z hip – hopem w JDK
Udostępnij:

Dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży cieszyły się warsztaty hip – hop, zorganizowane w ramach ferii przez Jasielski Dom Kultury. Obok Katarzyny Korony, instruktorki tańca w JDK, młodych miłośników tańca uczyła Anna „Youya” Jujka, jurorka programu „Got To Dance”.
W ciągu trzech dni (28, 29 i 30 stycznia br.) w warsztatach wzięło udział ponad 80 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, 2 młodzieżowe i 2 dziecięce, z których każda miała przez 3 dni po 2 godziny zajęć.

Były osoby, które ćwiczą już kilka lat i prezentują wysoki poziom. Natomiast początkujący również wykazywali się dużym zaangażowaniem i fajnie, że nie odpuszczały, bo ważne są regularne ćwiczenia, jeżeli chcemy osiągnąć dobry poziom taneczny – podkreśla Katarzyna Korona, instruktor tańca w JDK.

W tym roku warsztaty poprowadziła również Anna „Youya” Jujka, jurorka znanego z anteny Telewizji Polsat programu „Got To Dance”.

Młodzież jest tutaj nastawiona na to, aby się czegoś nauczyć. Na początku te pierwsze minuty były związane z przełamywaniem nieśmiałości. Jednak gdy później okazało się, że jestem zupełnie normalną osobą, to otwierali się. I rzeczywiście z minuty na minutę był „ogień”, ciężka praca. Oczywiście, ja zawsze mówię, że zanim się człowiek nauczy biegać, najpierw musi się nauczyć chodzić. I tak samo jest w tańcu. Nie przeskoczymy pewnych rzeczy. Trzeba ćwiczyć, trenować, ciężkie poty wylać i wtedy są efekty. I faktycznie wśród wielu osób, które były na zajęciach widziałam postęp już w trakcie zajęć. Bardzo im gratuluję i cieszę się, że w Jaśle są ludzi, którzy chcą tańczyć i dzielić się swoją pasja z innymi – mówi Anna Jujka.

pch (JDK)

{gallery}galerie/ferie_hip_hop{/gallery}