poniedziałek, 22 lipca, 2024

Piknik Sieciaków w MBP w Jaśle

0
Udostępnij:

Chcesz wiedzieć jak bezpiecznie surfować po Internecie? Weź udział w wakacyjnym pikniku z Sieciakami! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku

4-12 lat na piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 17 sierpnia 2016 r. o godz. 10.00 w Centrum Informacji Lokalnej, ul. Kołłataja 1.

Uczestnicy sieciakowego pikniku spotkają drużynę Sieciaków i poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, rozwiązując quizy i biorąc udział w misjach specjalnych. Poznają Sieciuchy – internetowe zło i nauczą się z nimi walczyć. Dowiedzą się czym jest cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić.

Tradycyjnie nie zabraknie również Sieciokina i pokazu edukacyjnych filmów animowanych. W Sieciakowej Strefie Rozrywki mali Internauci stworzą papierowe roboty i zagrają w grą planszową Misja Bezpieczny Internet.

Piknik Sieciaki na wakacjach jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange, której celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizowana co roku akcja uczy jak reagować na niebezpieczeństwa związane z Internetem oraz w jaki sposób ich unikać.

Więcej informacji:

Magdalena Chart
tel. 13 446 26 02, wew. 35
dzieci@mbp.jaslo.pl
www.mbp.jaslo.pl