poniedziałek, 4 marca, 2024

W poszukiwaniu sensu – spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią

0
Udostępnij:

27 września 2018 r. w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.

Szymon Hołownia – pisarz, publicysta oraz dziennikarz znany szerszemu gronu odbiorców dzięki swoim książkom o tematyce społecznej i religijnej, m.in. „Ludzie na walizkach”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Jak robić dobrze” czy „Instrukcja obsługi solniczki”, a także programom telewizyjnym. Laureat Nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka 2007 (nominowany za „głęboką znajomość tematyki religijnej w połączeniu z doskonałą orientacją w świecie współczesnej kultury” oraz „stworzenie nowatorskiej na polskim gruncie formuły pisania o sprawach religijnych”) oraz Nagrody Grand Press 2006 w kategorii wywiad (wywiad z ks. prof. Jerzym Szymikiem „Niebo dla gołębi”).

Autor opowie o swoich książkach, działaniach społecznych z perspektywy założyciela Fundacji Kasisi oraz Fundacji Dobra Fabryka i projektach, które przed nim.

Współorganizatorem spotkania jest Jasielski Dom Kultury.

Spotkanie odbędzie się 27 września (czwartek) 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Offowej Jasielskiego Domu Kultury (ul. Kołłątaja 1).

Zapraszamy!

MBP w Jaśle