środa, 19 czerwca, 2024

Dawid Wojnarowicz z JDK otrzymał I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Orfeusz W Italii”

0
Dawid Wojnarowicz z JDK otrzymał I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Piosenki „Orfeusz W Italii”
Udostępnij:

Dawid Wojnarowicz, solista Jasielskiego Domu Kultury zdobył się I nagrodę w swojej kategorii wiekowej na XI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni i Tańca dla Młodzieży „Orfeusz w Italii”. Festiwal odbywał się od 8 do 14 września br. we włoskim Lido di Jesolo.

Dawid Wojnarowicz, wielokrotny laureat konkursów piosenki, zaproszenie na włoski festiwal otrzymał podczas Międzynarodowego Festiwalu „Skowroneczek”w lipcu br. w Nowym Sączu.

Podczas festiwalu w Lido di Jesolo, solista JDK wystąpił z piosenką „Faith” z repertuaru Stevie Wondera i Ariany Grande oraz z utworem Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam”. Kilkunastoosobowe międzynarodowe jury, m.in. z Kazachstanu, Anglii, Bułgarii, Ukrainy, Włoch, Niemiec, Portugalii i Polski doceniło swobodę sceniczną i feeling Dawida, przyznając mu I nagrodę w jego kategorii wiekowej. Wokalista wystąpił także na koncercie galowym, który odbył się 14 wrześni br. W ramach festiwalu odbyły się również warsztaty prowadzone przez Gianniego Nepi, włoskiego muzyka i kompozytora oraz wycieczka do Wenecji. Ponadto młody wokalista otrzymał nominację na eurofestiwale: w Kazachstanie, na Malcie i Teneryfie. Do konkursu w Lido di Jesolo przygotowała go Ewa Grzebień, podkłady instrumentalne opracowali: Wojciech Nowicki i Ewa Grzebień.

Wyjazd Dawida na festiwal sfinansowali: Urząd Miasta w Jaśle i Jasielski Dom Kultury.

(JDK)