sobota, 15 czerwca, 2024

Ponad stu artystów na jasielskim rynku

0
Udostępnij:

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę (10 czerwca) na jasielskim rynku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Koncert „A to Polska właśnie”, którego organizatorami są Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Dom Kultury, rozpocznie się o godzinie 20.

Ponad stuosobowy skład zespołu (chór, balet i orkiestra) zaprezentuje koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz z układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej.

W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Kaczyce”, „Karlik”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek”, Piekła baba chleb” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: „Kołomajek”, „Kujawiaka”, „Krakowiaka”, „Oberka”, „Szota Madziara”, „Tańca chustkowego”, „Tańców górali podhalańskich” i „Trojaka”. Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska.

Świętujmy razem wolość Polski. Serdecznie zapraszamy na jasielski rynek!

Urząd Miasta w Jaśle