wtorek, 27 lutego, 2024

Przyjdź do biblioteki, eksperymentuj, twórz i dowiedz się dlaczego pomidor jest czerwony

0
Przyjdź do biblioteki, eksperymentuj, twórz i dowiedz się dlaczego pomidor jest czerwony
Udostępnij:

Od 23 września 2013 do 10 czerwca 2014  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat do udziału w cyklu zajęć całorocznych Laboratorium Pomysłów, podczas którego wspólnie zgłębimy tajniki wiedzy i będziemy dobrze się bawić. Na każdym spotkaniu mali naukowcy zapoznają się z literaturą popularnonaukową i wysłuchają głośnego czytania najciekawszych książek współczesnych autorów dla dzieci m.in. Grzegorza Kasdepke, Wojciecha Widłaka, Liliany Bardijewskej, Ewy Karwan-Jastrzębskiej i innych.
W Oddziale dla Dzieci zajrzymy do Kociołka Wiedzy, by odkryć dlaczego pomidor jest czerwony, dowiedzieć się jak zrobić kwadratowe bańki mydlane, ujrzeć kolory melodii  

i doświadczyć wielu ciekawych zjawisk.

Wraz z Filią nr 1 podążać będziemy Śladami Alchemików, poznając tajemnice Sędziwoja i poszukując przepisu na kamień filozoficzny oraz wielu innych zagadkowych tropów.

W Filii nr 2 popłyniemy przez Ocean Wyobraźni i Wiedzy, by m.in. przekonać się, co kryje  wnętrze Ziemi, nauczyć się czytać z obłoków i odkrywać sekrety kamieni.

Wraz z Filią nr 3 i Małym Einsteinem nakarmimy jajkożerną butelkę, zbudujemy grawitacyjną fontannę i skonstruujemy mały odrzutowiec oraz inne, równie ciekawe obiekty.

Spotkania odbywać się będą:

Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) środy 16.00, pierwsze spotkanie: 25 września

Filia nr 1 (Sobniowska 34)  poniedziałki 15.00, pierwsze spotkanie: 23 września

Filia nr 2 (Kopernika 8) piątki 14.30, pierwsze spotkanie: 27 września

Filia nr 3 (Szopena 22) soboty 12.00, pierwsze spotkanie: 28 września

Zapraszamy!

MBP Jasło