wtorek, 16 kwietnia, 2024

Rany! Rety! Tablety…w Twojej Bibliotece!

0
Rany! Rety! Tablety…w Twojej Bibliotece!
Udostępnij:

Chcesz dowiedzieć się jak działają nowoczesne iPady Air? Jakie aplikacje warto polecić dzieciom, a jakie osobom starszym? Przekonać się, że każdy może kodować? Przyjdź 9 maja br. do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47 i weź udział w akcji Rany! Rety! Tablety!
W ramach akcji Rany! Rety! Tablety! zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach osoby w różnym wieku. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 4 maja br. pod nr telefonu 13 446 56 07.

Spotkania dla poszczególnych grup będą odbywać się w następujących godzinach:

9.00 Wybieram tablet Przydatne aplikacje – zajęcia z obsługi tabletów dla dorosłych
i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje przydatne np. do robienia i edytowania zdjęć, planowania podróży czy zwiedzania muzeów.

10.00 Biblioteka 3D – zajęcia z aplikacjami 3D i 4D dla dorosłych
i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje, które umożliwiają np. oglądanie przestrzennych modeli statków kosmicznych, podwodnego świata czy wirtualne zwiedzanie miast.

11.00 Maluchy kodują – zajęcia z kodowania dla dzieci
w wieku 5-8 lat. Dzieci poznają program Scratch Junior, w którym można za pomocą interaktywnych klocków tworzyć własne gry i historyjki.

12.00 Duolingo – zajęcia z aplikacją do nauki j. angielskiego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Uczestnicy poznają interaktywną aplikację, która pozwala uczyć się j. angielskiego na różnych poziomach.

Na zakończenie akcji, w godzinach 14.00-15.00, zapraszamy wszystkich chętnych do Otwartej Strefy Tabletu, w ramach, której będzie można indywidualnie skorzystać
z iPadów.

Akcja Rany! Rety! Tablety! jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram Bibliotekę”.

Więcej informacji:

Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
mail: //nowemedia@mbp.jaslo.pl„>nowemedia@mbp.jaslo.pl 

www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle