sobota, 18 maja, 2024

Upaść na łeb, czyli spotkanie z księdzem Krzysztofem Kołodziejczykiem

0
Upaść na łeb, czyli spotkanie z księdzem Krzysztofem Kołodziejczykiem
Udostępnij:

Tematem 64. Studni Kulturalnej, która odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.00 jest pokora.  Spotkanie odbędzie się w dawnym kinie Syrena, a poprowadzi je wikary z jasielskiej fary ks. Krzysztof Kołodziejczyk, który odprawia msze wstawiennicze o uzdrowienie duszy i ciała.

– Ostatnio żyjemy w świecie, w którym ta cecha uznawana za oznakę słabości jest tępiona. Z obserwacji widzimy, że często ci, którzy się wynoszą, są w społeczeństwie uznawani i szanowani, a ludzie pokorni, nie mający tupetu, nie umiejący walczyć o siebie – są zapomniani,  a często nawet upokarzani –  mówi Elżbieta Ruszała, pomysłodawczyni Studni Kulturalnej.

Pokora to cnota moralna, która w ogólnym rozumieniu polega na uznaniu własnej ograniczoności, nie wywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami. Jest bardziej stanem ducha, postawą życiową, wyrażającą nasze przekonanie na temat otaczającego nas świata, jak również ogółu istot go zamieszkałych. Pokora jest uważana za fundament cnót ludzkich i nadprzyrodzonych.

O tym właśnie będzie mówił ks. Krzysztof, który wśród  jasielskich wiernych zyskał wielkie uznanie, szacunek i ogromną sympatię za swoją otwartość, charyzmę i młodzieńczy  entuzjazm. Jego msze o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, gromadzą tysiące wiernych z Jasła, okolic, całej Polski, a nawet sąsiednich krajów.

kp (JDK)