poniedziałek, 17 czerwca, 2024

VIII Konferencja Ekologiczna w Jaśle

0
Udostępnij:

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Powiatowym Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Jaśle oraz Jasielskim Stowarzyszeniem CONSENSUS organizuje po raz ósmy Konferencję Ekologiczną. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Właściwości użytkowe roślin leczniczych w kontekście zdrowego żywienia”. Celem konferencji jest przede wszystkim kształtowanie świadomości ekologicznej młodzieży oraz dorosłych.

Konferencja odbędzie się 18 października 2016 r. w godz. 8.30 – 15.00 i składać będzie się z dwóch części: teoretycznej – wykłady w MDK w Jaśle oraz praktycznej – warsztaty w PWSZ w Krośnie.

Wykłady wygłoszą osoby, które w swojej praktyce zawodowej zajmują się tematyką zastosowania roślin leczniczych, będą to: dr inż. Magdalena Frączek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie, dr Henryk Różański, związany obecnie z PWSZ w Krośnie, dr Dominik Wróbel, również wykładowca w krośnieńskiej szkole wyższej, oraz magister farmacji Jolanta Miklar, która prowadzi gabinet zdrowia Świetlik.

W ramach warsztatów prowadzonych przez pracowników naukowych PWSZ w Krośnie odbędzie się przyrządzanie potraw i naparów z dziko występujących roślin oraz bulw.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji nauczycieli (liczba zgłoszeń z danej szkoły/placówki dowolna) oraz uczniów w wieku od 14 roku życia wzwyż (max. 3 uczniów ze szkoły). Udział w Konferencji jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia udziału w Konferencji przyjmujemy do dnia 14 października 2016 r.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.mdkjaslo.pl (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia).

VIII Konferencja Ekologiczna odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Grupa LOTOS SA.

Patronem medialnym konferencji jest m.in. portal TwojeJaslo.pl

Zapraszamy!

MDK w Jaśle