niedziela, 19 maja, 2024

W orbicie narracji Alice Munro

0
W orbicie narracji Alice Munro
Udostępnij:

W DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędzie się dyskusja o opowiadaniach tegorocznej noblistki Alice Munro zawartych w tomach „Zbyt wiele szczęścia”, „Uciekinierka” oraz „Miłość dobrej kobiety”.
Alice Munro swoje historie skupia na kanadyjskiej prowincji, ale uniwersalność jej prozy sprawia, że łatwo odczytujemy stany emocjonalne bohaterów. Leniwa i z pozoru nudna prowincja jawi się w prozie Munro jako tygiel rozmaitych narracji, a zwykły człowiek staje się ich bohaterem. Munro o kondycji człowieka wie dużo. Opowiada wolno, czasem flegmatycznie jakby świadomie dając czas czytelnikowi na zaprzyjaźnienie się z bohaterami poprzez drobiazgowe opisy, dialogi i monologi wewnętrzne. Czasem jej historie wprawia w ruch z pozoru mało znaczące zdarzenie jak w opowiadaniu „Szansa”, kiedy to incydent w pociągu zmienia życie Juliette, głównej bohaterki.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego (wtorek) 2014, o godz. 16.00, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

MBP w Jaśle