poniedziałek, 17 czerwca, 2024

„Wektor 2”

0
„Wektor 2”
Udostępnij:

Patrycja Ochała i Piotr Kolanko, młodzi jasielscy artyści zapraszają wszystkich sympatyków kultury i sztuki na wystawę pt. „Wektor 2”. Ta eksperymentalna ekspozycja, która powstała przy współpracy z Wydziałem Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle łączy ze sobą różne formy sztuki. Tym razem, jak zapewniają twórcy, na wystawie będzie można zobaczyć malarstwo, grafikę warsztatową, plakaty, instalacje, video art. Całości dopełni muzyka Krzysztofa Rolka.
Uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek, 21 lutego o godzinie 18.00 w Aptece Łukasiewicza w Jaśle, Rynek 17.

***

Patrycja Ochała (ur. 1985), absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego ze specjalnością grafika pracuje głównie z plakatem i linorytem. Jej prace brały udział w wystawach „Byt i Styl” w Lublinie, „Temperatura ciała i pokojowa”, „Srebrny czworokąt” w Przemyślu, „Biennale WRO 2013″;”Hegemonia maszyn” Dni Nysy, PL 2013; „Kultura miejska” autorska wystawa w Rzszowie; „Róża jest różą” BWA Tarnów; „Krąg Światła” Moskwa, Rosja 2013; „Plac sztuki” przy okazji Wschodu Kultury i innych.

Piotr Kolanko, rocznik 1987, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego ze specjalizacją „malarstwo” zajmuje się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, grafiką, rysunkiem i działalnością intermedialną. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą.

JDK