poniedziałek, 22 lipca, 2024

Wirtuoz skrzypiec w Jasielskim Domu Kultury

0
Wirtuoz skrzypiec w Jasielskim Domu Kultury
Udostępnij:

Burmistrz Miasta Jasła i Jasielski Domu Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert ukraińskiego wirtuoza skrzypiec i kompozytora – Oleksandra Bozhyka, nazywanego „Paganinim XXI Wieku”. Ten znakomity muzyk, zwycięzca drugiej edycji ukraińskiego programu „Mam Talent” wystąpi na deskach Jasielskiego Domu Kultury w piątek, 7 lutego o godz. 18. Wstęp wolny. Koncert „Forum Miastu” odbędzie się w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady Bez Granic”.

***

Oleksandr Bozhyk to wirtuoz skrzypiec i kompozytor, który w swojej muzyce łączy różne style sprawiając, że każdy jego występ stanowi niezapomniany show. Potrafi znakomicie oddać muzykę klasyczną, rock. pop i etno. Jest laureatem międzynarodowych i ukraińskich konkursów muzycznych. Muzyk zwyciężył w drugiej edycji programu „Ukraina ma talent”, emitowanego na kanale STB. W grudniu 2012 roku znalazł się w Księdze Rekordów Ukrainy, grając jednocześnie na czterech instrumentach melodię z filmu „Requiem dla snu”.

Artysta daje liczne koncerty w krajach Europy i Azji, m.in. we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Słowenii, Słowacji, Polsce, Litwie, Republice Czeskiej, Rosji, Turcji, Korei Południowej czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Oleksandr Bozhyk jest założycielem i dyrektorem kreatywnym orkiestry smyczkowej „Bravissimo”.A w 2012 roku utworzył nowy projekt muzyczny – „Bozhyk Band”.Formacja gra utwory w wersjach klasycznych, rockowych oraz eksperymentalnych.

{youtube}mPni3__sWus|400|300|0{/youtube}

JDK

pch (JDK)