niedziela, 27 listopada, 2022

Wystawa w JDK: Natchnienia, inspiracje, kreacje

0
Wystawa w JDK: Natchnienia, inspiracje, kreacje
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę, która organizowana jest w ramach Spotkań Kobiet Pogranicza „Natchnienia – Inspiracje – Kreacje”. Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 9 maja br. o godz. 17.00 w JDK prezentowane będą prace Jany Gubovej oraz Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz.

Projekt „Spotkania Kobiet Pogranicza to cykl działań i wystaw interaktywnych promujący kobiety pogranicza polsko – słowackiego. Jego najważniejszym przesłaniem jest zdefiniowanie roli kobiety we współczesnym życiu społecznym jako pełnoprawnego twórcy i współtwórcy na różnych płaszczyznach. Działania te mają na celu promocję artystek pogranicza, ich pracy, podnoszenie kompetencji, zdobywanie wiedzy oraz aktywizację społeczno – zawodową kobiet działających w sferze kultury na obszarze pogranicza polsko – słowackiego.
Podsumowaniem projektu będzie konferencja Kobiet Pogranicza, która odbędzie 21 czerwca br. w Regionalnym Centrum Kultury w Krośnie.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 -2013.

 

Wystawa będzie czynna w JDK do 31 maja br.

kp(jdk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj