poniedziałek, 22 lipca, 2024

XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów

0
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle już po raz jedenasty organizują Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Do tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 17 – 18 marca br. zgłosiło się ponad 130 uczestników z całej Polski. Przesłuchania w poszczególnych kategoriach odbywać się będą w JDK oraz w PSM. Konkurs zakończy koncert laureatów 18 marca.
Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz artystyczny Jasła. Jego pomysłodawczynią była znakomita śpiewaczka operowa Stefania Woytowicz. Od samego początku celem konkursu było poszerzenie znajomości literatury kompozytorów polskich wśród młodych ludzi oraz rozbudzanie zainteresowania twórczością naszych kompozytorów. Te muzyczne spotkania umożliwiają także konfrontację własnych umiejętności i zdobywanie kolejnych doświadczeń.

Konkurs przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat i młodsi, do 16 lat oraz do 20 lat. W komisji konkursowej XI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów zasiądą wykładowcy akademii muzycznych w kraju: Elżbieta Gajewska (flet) i Andrzej Bauer (wiolonczela) z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Andrzej Godek (klarnet) i Wiesław Kwaśny (skrzypce) z Akademii Muzycznej w Krakowie, Igor Cecocho (trąbka) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz dr hab. Paweł Zawadzki (fortepian) z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

JDK