sobota, 22 czerwca, 2024

Uważajmy na złodziei mieszkaniowych

0
Uważajmy na złodziei mieszkaniowych
Udostępnij:

Po wizycie nieznajomych, dwie starsze mieszkanki gminy Krempna i Nowy Żmigród straciły swoje oszczędności. Pokrzywdzone zaufały obcym kobietom i wpuściły je do swoich domów. Policja przestrzega przed tym zagrożeniem. Pamiętajmy, że złodzieje wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem szczególnie starszych osób. Mają jeden cel – wejść do mieszkania i okraść.
Wczoraj policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży mieszkaniowej. Do tych zdarzeń doszło na terenie gminy Nowy Żmigród i Krempna. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, w obu przypadkach do drzwi domu starszych osób zapukały dwie kobiety. Nieznajome oświadczyły, że są z Jugosławii, gdzie trwa wojna, i proszą o pieniądze lub zakup koca. Podczas prezentacji towaru, prawdopodobnie ktoś trzeci, wszedł niezauważenie do mieszkania i przeszukał pomieszczenia. Po opuszczeniu posesji nieznajome odjechały zaparkowany w pobliżu samochodem, w którym czekał na nich kierowca. Okazało się, że ich wizytę starsze osoby przypłaciły utratą swoich oszczędności.

Policja przestrzega przed tym zagrożeniem. Rozmawiajmy z naszymi bliskimi, jak i sąsiadami, którzy są ludźmi w podeszłym wieku, że to oni są najbardziej narażeni na działania oszustów oraz złodziei mieszkaniowych. Właśnie starszych ludzi najczęściej wybierają oni na swoje ofiary. Starają się wzbudzić zaufanie gospodarzy i próbują przede wszystkim wejść do mieszkania, a kiedy już zostaną wpuszczeni inscenizują różne sytuacje, by odwrócić uwagę domowników po to, aby spenetrować mieszkanie i dokonać kradzieży.

Zachowajmy ostrożność i bądźmy przezorni. Jeżeli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń, nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy. Niezwłocznie poinformujmy o tym Policję. Zwracajmy również uwagę na osoby obce przebywające na klatkach schodowych, w pobliżu naszego domu, sąsiedztwa. Jeżeli zachowują się podejrzanie nie wahajmy się zadzwonić pod nr 997!

KPP w Jaśle