sobota, 15 czerwca, 2024

Zapraszamy do fascynującej podróży w przeszłość z prof. Karolem Myśliwcem

0
Zapraszamy do fascynującej podróży w przeszłość z prof. Karolem Myśliwcem
Udostępnij:

Profesor Karol Myśliwiec jest postacią doskonale znaną mieszkańcom Jasła. Wybitny egiptolog, który pracom wykopaliskowym i badawczym poświęcił wiele lat swojego życia, często wraca do swojego rodzinnego miasta. 17 czerwca br. (poniedziałek) ponownie odwiedzi Generator Nauki GEN w Jaśle. Światowej sławy archeolog wygłosi wykład pt. „Polskie wykopaliska w Egipcie”. Podczas spotkania z prof. Myśliwcem, który znany jest z  ponadprzeciętnej zdolności operowania słowem, z pewnością nie zabraknie ciekawych anegdot i inspirujących opowieści o odkrywaniu tajemnic i sekretów jednej z najstarszych cywilizacji.

Najsłynniejszy egiptolog wśród jaślan i najsłynniejszy jaślanin wśród egiptologów niezwykle wysoko ceni sobie kameralne spotkania ze swoimi krajanami. Wystarczy wspomnieć, że zaledwie w październiku ubiegłego roku, w Generatorze Nauki GEN, w gronie przyjaciół i kilkudziesięciu mieszkańców Jasła świętował swoje osiemdziesiąte urodziny. Honorowy Obywatel Miasta Jasła i honorowy członek Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, już niebawem, ponownie odwiedzi nasze nowoczesne centrum nauki. 17 czerwca 2024 r. prof. Karol Myśliwiec wygłosi niezwykle interesujący wykład, w którym opowie o polskich wykopaliskach w Egipcie. Inicjatorem wydarzenia, które rozpocznie się punktualnie o godz. 17.00 jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Spotkania z prof. Karolem Myśliwcem, z reguły cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców Jasła i okolic. Dlatego też w przypadku organizowanego przez nasz wydarzenia obowiązywać będzie rezerwacja miejsc. Zapisy na wykład prowadzimy pod numerami tel. 13 448 25 00 i 13 448 25 07.

Wykładowi towarzyszyć będzie również promocja książki prof. Karola Myśliwca pt. „Egipt za piramidami, czyli szeroki margines archeologii”. Książka opublikowana przez dwoma miesiącami przez Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, jest autobiografią napisaną przez profesora Karola Myśliwca. Ukazuje ona jego dzieciństwo i młodość w Jaśle, studia na Uniwersytecie Warszawskim i 50 lat wykopalisk na Bliskim Wschodzie, szczególnie w Egipcie i Syrii. Autor był przez 33 lata dyrektorem Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w Warszawie. Tego dnia bez przeszkód będzie można nabyć rzeczoną publikację.

GEN