środa, 7 grudnia, 2022

Zatrzymaj klimat lata w Podkarpackim Trójmieście

0
Zatrzymaj klimat lata w Podkarpackim Trójmieście
Udostępnij:

Już w najbliższą niedzielę, 17 sierpnia na sanockim Rynku, placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark, jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka. Jarmark w Sanoku inauguruje tegoroczną akcję „Zatrzymaj klimat lata w Podkarpackim Trójmieście”, zachęcającą do spędzenia trzech kolejnych weekendów kolejno w Sanoku, Krośnie i Jaśle.
Sanocki Jarmark to święto wszystkich artystów i rękodzielników. Początkowo miał eksponować i promować wyroby twórców z Sanoka i Bieszczadów, zwłaszcza sztukę ikonopisarską. Z czasem swoje rękodzieła zaczęli prezentować także artyści z Polski i zagranicy. Impreza stanowi również swoiste dopełnienie „Szlaku Ikon” i ekspozycji ikon w sanockim Muzeum Historycznym, które są niewątpliwą atrakcją dla turystów odwiedzających miasto i region.

W tym roku swój udział w Jarmarku zgłosiło ponad 100 twórców, m.in.: biżuterii, wyrobów wikliniarskich, koronkarskich, drewnianych, metalowych, woskowych, malarzy, rzeźbiarzy, których rękodzieło będzie można obejrzeć i nabyć. Nie zabraknie również specjałów kulinarnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec.

Na scenie wystąpią zespoły: PodobaMISię, CZEREHAT, IVO STARS BAND, KUATEH DYBA SABAT TRIO. Ciekawym wydarzeniem będzie musztra paradna, w wykonaniu Sanockiej Orkiestry Młodzieżowej AVANTI.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje ruchowe. Po raz pierwszy w Sanoku i na Podkarpaciu będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w BumperBallach – dla młodzieży i dorosłych zabawa w ludzkie kręgle oraz piłka nożna w całkiem nowym wydaniu, a dla najmłodszych tor przeszkód.

Niepowtarzalny klimat imprezy, wkomponowanej w urokliwą, zabytkową architekturę sanockiej starówki, powoduje, że z roku na rok cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy na Rynek w Sanoku. Początek godz. 10.

UMJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj