niedziela, 14 lipca, 2024

Co brać pod uwagę wybierając dezodorant męski?

0
Co brać pod uwagę wybierając dezodorant męski?
Udostępnij:

Dezodoranty męskie i antyperspiranty męskie często są używane przez mężczyzn zamiennie i nie zawsze można mieć przez to świadomość jak bardzo różnią się od siebie swoim działaniem i efektem, który ostatecznie uzyskujemy po ich zastosowaniu. Ich działanie jest inne i dlatego decydując się na używanie jednego z nich, należy wcześniej zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat różnic w tym, jakie jest ich przeznaczenie i co charakteryzuje antyperspirant, a co dezodorant.

Antyperspiranty męskie czy dezodoranty męskie, co będzie dla nas odpowiednie?

Kiedy myślimy o tym jaki dezodorant męski, chcemy kupić i jaki będzie dla nas odpowiedni, to częstym kryterium jest to czy chroni nas przed przykrym zapachem i czy jego zapach jest dla nas przyjemny. Warto jednak pamiętać, że dezodoranty i antyperspiranty różnią się od siebie swoim działaniem. Antyperspirant przede wszystkim zatrzymuje wydzielanie potu, więc dlatego nie jest to produkt, który powinien nas interesować, kiedy tym, co nam przeszkadza, jest przykry zapach. Z pewnością są niezwykle użyteczne dla osób, które zmagają się z nadmierną ilością potu. W dodatku utrzymują się cały dzień na naszym ciele, a często nawet do 48 godzin i zazwyczaj nie mają zapachu.

Męski dezodorant natomiast ma zupełnie inne zadanie, nie chroni nas przed poceniem, a zwalcza nieprzyjemny zapach, który może powstawać z wielu różnych powodów. Nieodpowiednie odżywianie czy problemy z hormonami albo niewłaściwa higiena ciała mogą powodować, to, że przy naszym poceniu wydziela się również bardzo nieprzyjemny zapach. Jeśli jest to dla nas nowy problem, z którym wcześniej nie mieliśmy problemów, to warto nie tylko znaleźć odpowiedni dezodorant męski dla nas, ale również skonsultować się z lekarzem, żeby znaleźć powód brzydkiego zapachu i lepiej dopasować perfumy do naszej skóry.

Dezodorant męski, jaki wybrać?

W ofercie luksusowych marek znajdziemy szereg najróżniejszych zapachów, męskie dezodoranty, różnią się także sposobem ich aplikacji. Podczas wyboru jednego z dezodorantów dopasowanego do naszych potrzeb, warto pamiętać, że niezależnie od tego, czy jest w kulce lub w sprayu, czy w sztyfcie, to jego skuteczność pozostaje taka sama. Odpowiednio dobrane dezodoranty i antyperspiranty męskie spowodują, że nie zabraknie nam pewności siebie w stresujących sytuacjach lub zaraz po treningu, bo spełnią nasze oczekiwania i dobry antyperspirant zahamuje nadmierną potliwość, a dezodorant męski ochroni nas przed nieprzyjemnym zapachem. 

artykuł sponsorowany