piątek, 12 lipca, 2024

Pracodawca z Sercem

0
Pracodawca z Sercem
Udostępnij:
Stworzenie stanowisk pracy dla osób z różnymi niepełnosprawnościami wiąże się dla pracodawcy zarówno z określonymi korzyściami, jak i pewnymi obowiązkami, które należy spełnić w celu dostosowania m.in. do potrzeb pracowników z niepełnosprawnościami. Szeroki zakres możliwej refundacji poniesionych w tym celu kosztów itp.

Czy w Polsce są nagradzani pracodawcy, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością?

1 października 2020 r wraz z kampanią społeczną ruszyła inicjatywa wyróżniania i nagradzania Pracodawców, którzy angażują się społecznie poprzez zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Kampania społeczna polega na wyróżnieniu e-medalem PRACODAWCA Z SERCEM.  BPO Network jako pomysłodawca i organizator do wzięcia udziału zaprasza wszystkie firmy, które już zatrudniają lub chcą podjąć współpracę z osobami niepełnosprawnymi. Firmy te nie wahają się przyjąć do pracy osoby z niepełnosprawnościami i w ten sposób zmieniają rynek pracy na bardziej otwarty i przyjazny wszystkim, którzy chcą być aktywni zawodowo.


Kapituła przyznająca e-medal PRACODAWCA Z SERCEM nie zwraca uwagi na wielkość przedsiębiorstwa, ani liczbę niepełnosprawnych pracowników w zespole. Nawet jeśli dana organizacja pomaga jednej osobie – zostanie to również docenione.

Wszystkie zgłoszenia otrzymają specjalny certyfikat „Pracodawca z sercem” i trafią do szerokiej bazy firm wspierających innych i angażujących się społecznie. Certyfikat wraz z e-medalem, którym wyróżnia się przedsiębiorcę, można umieścić na stronie internetowej, wydrukować go, a także wziąć udział w planowanej w przyszłym roku gali Pracodawców z Sercem, podczas której zostaną uhonorowane kolejne Firmy za ich działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Do tej pory wyróżniliśmy czterdzieści cztery Firmy, do których m. in. należą: Huawei, Vsion Express, Randstad, Bosch Servce, PKN Orlen S.A., Auchan, RC DESIGN SP. Z O.O., Romance TV Polska, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Britenet Sp. z o.o., Fundacja Edukacji Informatycznej. To tylko kilka z wymienionych firm, które wspólnie z Joanną Olszewską, Prezes BPO Network starają się zmieniać świat osób z niepełnosprawnościami na lepszy.

Dlaczego taka inicjatywa?

Pomysłodawcami akcji PRACODAWCA Z SERCEM jest Joanna Olszewska wraz ze swoim managementem: Iwoną Lewandowską, która jest głównym wdrożeniowcem tej inicjatywy w życie, Moniką Jurą Project Managerem i Agnieszką Grochalą, Managerem działu rekrutacji. Te managerki posiadają dziesięcioletnie doświadczenia w pracy zdalnej z osobami z niepełnosprawnościami, a Prezes Joanna Olszewska ponad trzydziestoletnie.

Po prostu róbmy dobrze, czyńmy dobro. Chcemy nagradzać Firmy, które zatrudniają osoby niepełnosprawne jako dowód odpowiedzialności społecznej i zaangażowania społecznego biznesu – mówi Joanna Olszewska CEO BPO Network

Joanna Olszewska od wielu lat aktywnie włącza się we wszelkie projekty mające na celu uwrażliwianie społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Do udziału w akcji zaprasza więc wszystkich Pracodawców, którzy poprzez zatrudnianie osób niepełnosprawnych, chcieliby zarówno pomóc innym ludziom jak i wzmocnić wizerunek swoich firm poprzez zaangażowanie się w politykę odpowiedzialności społecznej.  Doświadczenie, jakie zarządzający BPO Network zdobyli w pracy zdalnej, w pracy z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, pozwoli wesprzeć chętne organizacje we wdrożeniu osób niepełnosprawnych w struktury danej Firmy.

Pomysłodawcy kampanii społecznej PRACODAWCA Z SERCEM zapraszają do udziału we wspólnym zmienianiu świata na lepszy! Bądźmy w tym razem, działajmy i twórzmy miejsca pracy bez barier i dla wszystkich bez wyjątku – podkreśla Joanna Olszewska CEO BPO Network.

/dr/