poniedziałek, 20 marca, 2023

4 podstawowe zasady mowy ciała, które warto opanować w pracy

0
4 podstawowe zasady mowy ciała, które warto opanować w pracy
Udostępnij:

Czy wiesz, co ludzie widzą, kiedy wchodzisz do pokoju? Masz nadzieję, że pewnego siebie biznesmena, ale twój język ciała może przekazywać coś innego. Barbara Pachter, autorka książki „The Essentials Of Business Etiquette” zaznacza, że jeśli reprezentujesz swoją postawą pewność siebie i wiarygodność, ludzie będą w to wierzyć. Nieważne, jeśli w rzeczywistości tak się nie czujesz.

Ludzie sukcesu doskonale o tym wiedzą. Poniższe cztery wskazówki to absolutne podstawy mowy ciała, które warto opanować:

1. Właściwa postawa

Twoja postawa to klucz do tego, aby wyglądać na pewnego siebie. Stań, mając nogi rozstawione nie bardziej niż na szerokość ramion. Rozłóż ciężar ciała równomiernie, a ramiona trzymaj delikatnie skierowane do tyłu. Obróć się tak, aby twoje ciało było skierowane do innych.

– To jest stanowcza postawa, która ukazuje pewność siebie – zaznacza Patcher. Jesteś wówczas otwarty na osoby, do których się mówisz.

Nigdy nie przyjmuj pozycji „uległej”, w której nogi są skrzyżowane, a ręce splecione przed sobą lub ciężar ciała przeniesiony na jedną nogę.

Cały artykuł na: businessinsider.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj