sobota, 4 lutego, 2023

Dojdź do formy z technologią

0
Dojdź do formy z technologią
Udostępnij:

Prawdopodobnie znakomita większość postanowień noworocznych dotyczy schudnięcia, zmiany stylu życia, zdrowego odżywiania, zrobienia coś wreszcie z sobą…. A przecież utrzymanie wspaniałej formy i sylwetki to bardzo prosta sprawa. To wyłącznie kwestia regularności ćwiczeń, diety i ogólnej higieny życia. Tylko skoro to jest takie proste, to czemu jednocześnie jest takie trudne?

Trudne jest dlatego, że regularność wymaga samozaparcia i motywacji, a jesteśmy wyłącznie ludźmi. Czasami brzydka pogoda zniechęci nas do biegania, zmęczenie po pracy wygra z siłownią. Można oczywiście wynająć osobistego trenera, który będzie nas dyscyplinował i rugał za obijanie się na treningach, ale nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Dla wszystkich są natomiast fitnesowe gadżety, które mogą pełnić rolę trenera i motywatora plus – o wiele, wiele więcej.

Główny trener Galaxy

Centrum zarządzania naszymi treningami może stanowić np. smartfon Galaxy S7. To z nim będziemy parować wszystkie inne gadżety, w nim będziemy gromadzić dane z treningów, oglądać statystyki, sprawdzać porady i z niego będziemy czerpać motywację. Oczywiście inne modele Galaxy zgodne z aplikacją S Health też sprawdzą się świetnie. S7 ma tę zaletę, że jest wodoszczelny, więc można go bez zmartwień zabierać na bieganie inne wypady na zewnątrz.

Gear Fit 2 – spec od kondycji

Jeśli mamy już bazę szkoleniową, czas dobrać specjalistów. Gear Fit 2 to niezwykle zaawansowana opaska fitnessowa zasadniczo funkcjami zbliżona do nowoczesnych smartwatchy, jednak wciąż zachowująca sportowy design, wagę i wygodę użytkowania opaski. Na dużym, dobrze widocznym w każdych warunkach wyświetlaczu możemy sprawdzać przebiegnięty dystans, spalone kalorie czy wykonane serie ćwiczeń. Doskonałym narzędziem motywującym jest porównywanie w czasie rzeczywistym naszych wyników z wynikami osiągniętymi wcześniej. Można nawet wczytać dane naszego znajomego i próbować z nim konkurować. Oczywiście w sposób wirtualny.

Cały artykuł na onet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj