czwartek, 10 października, 2024

Koniec z kłamstwami o cholesterolu! Sprawdź co tak naprawdę powoduje miażdżycę…

0
Koniec z kłamstwami o cholesterolu! Sprawdź co tak naprawdę powoduje miażdżycę…
Udostępnij:

Większość z nas wielokrotnie słyszała o zagrożeniach ze strony „wysokiego” cholesterolu. Naukowcy i lekarze stale przekonują, że cholesterol należy obniżać za pomocą farmakologicznych leków! W przeciwnym razie podnosi ryzyko zawału serca czy udaru mózgu. A nawet nas zabije!
A jaka jest prawda?

Zupełnie przeciwna obecnej mądrości medycznej!

Okazuje się, że cholesterol nie ma żadnego wpływu na rozwój miażdżycy czy zawał serca. Wysoki poziom cholesterolu wiąże się dłuższym życiem i mniejszym ryzykiem raka. A zbijanie cholesterolu może prowadzić do zgonu i nowotworów – twierdzi Walter Hartenbach. I dodaje: Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oznacza krociowe zyski dla firm farmaceutycznych, lekarzy i producentów margaryny. Prof. dr hab. Walter Hartenbach jest specjalistą w dziedzinie chirurgii. Pracował w szpitalu uniwersyteckim w Monachium, był ordynatorem oddziałów chirurgicznych w szpitalach w Wiesbaden. Przez kilkadziesiąt lat badał związki nieprawidłowego odżywiania z nowotworami i chorobami naczyń. I nie udało mu się stwierdzić zależności między stężeniem cholesterolu we krwi, a rozwojem miażdżycy.

„Cholesterol nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie przyczyną miażdżycy”

To słowa Jerzego Zięby (naturoterapeuta, preferuje naturalne metody leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom, autor książki „Ukryte terapie”). I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić po przeczytaniu książki „Cholesterol naukowe kłamstwo” Uffe Ravnskov’a. Książka obala wiele powszechnie uznawanych poglądów dotyczących cholesterolu oraz jego wpływu na powstawanie choroby wiecowej serca i miażdżycy. Autor upublicznia połączenia finansowe pomiędzy firmami farmaceutycznymi i autorami wielu badań klinicznych. Wskazuje na karygodne błędy, niedbalstwo i kłamstwa oraz skandaliczne manipulacje danymi statystycznymi, którymi posługiwano się, aby osiągnąć takie wyniki jak oczekiwano.

Cały artykuł na ulubione.blutu.pl