Wysoki poziom stresu może prowadzić do podwyższenia poziomu cholesterolu i nadciśnienia, co niekorzystnie wpływa na zdrowie naszego serca.
Stres to fizyczne i emocjonalne napięcie będące reakcją organizmu na różne sytuacje i emocje, takie jak frustracja, złość czy irytacja. Do pewnego stopnia stres może być zjawiskiem pozytywnym, ponieważ jest naturalną odpowiedzią ludzkiego ciała na niebezpieczeństwo i ryzyko.
Niestety większość osób cierpi z powodu wyjątkowo wysokiego poziomu stresu, który może prowadzić do bardzo poważnych zaburzeń zdrowotnych i emocjonalnych. W dzisiejszym artykule chcemy pokazać Ci, dla których części Twojego ciała i organów wewnętrznych wpływ stresu jest najbardziej niebezpieczny.
Współczesny świat wymaga od nas ciągłej intensywnej pracy i nieustającego pośpiechu, co sprawia, że liczba osób żyjących w wiecznym stresie z każdym rokiem wzrasta. Coraz trudniej jest uciec przed narastającą presją i panować nad własnymi emocjami i reakcjami organizmu.
Najbardziej niepokojący zdaje się być fakt, że większość osób cierpiących z powodu podwyższonego napięcia emocjonalnego nie robi absolutnie nic, aby temu zapobiec.
Najnowsze badanie opublikowane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) wskazują, że nawet u 40% osób stres wywołuje poważne zaburzenia snu. Dodatkowo warto podkreślić, że wysoki poziom stresu zaburza funkcjonowanie wielu organów, co w rezultacie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych.