niedziela, 14 kwietnia, 2024

Finały rozgrywek ligowych Counter Strike

0
Finały rozgrywek ligowych Counter Strike
Udostępnij:

W dniach 23-24 lutego br. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyły się finały rozgrywek ligowych Counter Strike: Global Offensive. A tak się to zaczęło….
Na początku stycznia powstała strona e-sportowa w Zespole Szkół Technicznych i natychmiast zaczęto myśleć o rozgrywkach ligowych, które ostatecznie ruszyły w połowie stycznia.

Wzięło w nich udział 22 drużyny po 5- 6 graczy. Chętni zgłosili się z powiatu jasielskiego, dębickiego oraz z krośnieńskiego, jak również z Rzeszowa, Warszawy i Przemyśla. Obowiązywało kryterium wiekowe, obowiązkowe ukończenie 15 lat i w przypadku osób nieletnich zgoda rodziców, bądź opiekunów prawnych.

Po rozegraniu 160 meczy online do rozgrywek LAN, czyli stacjonarnych offline, zakwalifikowało się 12 drużyn .

Pierwszego dnia grały dwie grupy po cztery drużyny, z tego po dwie drużyny otrzymywały awans do gry finałowej.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach ligi online oraz cztery najlepsze zespoły pierwszego dnia finałów .

Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ARENA ZST w składzie Konrad „Senor VAC”Gołąb, Andrzej „Vex” Żurkiewicz, Adrian „Jurgen III Waza” Mastej, Maciej „MaSsacre” Wojdyła, Patryk „Pyc1u”Szymczak.

Drugie miejsce wywalczyli FE4R GAMING, czyli Kuba „Cez” Wołowiec, Paweł „Voltazip”Gwiżdż, Kamil „Gieenio”Mikrut, Piotr „Cornek” Wilusz, Arkadiusz „Fern” Michna.

Zwycięzcą turnieju po zaciętej walce zostali Electric Guys w składzie Michał „NTG”Zuzak, Łukasz „ELKAENO ” Frużyński, Borys „BRUNO” Gajda, Nortbert „Sailor” Niezgoda, Bartosz „FAZA” Kusiak.

Mecze transmitowano w strefie kibica w ZST oraz na platformie streamowej twitch. Do gry wykorzystano sprzęt należący do Zespołu Szkół Technicznych, na co dzień używany w procesie dydaktycznym. Rywalizujące zespoły grały na identycznych jednostkach centralnych, dzięki czemu liczyły się umiejętności, a nie lepsze parametry karty graficznej, czy innych podzespołów.

Konfigurację serwerów oraz przebieg całego turnieju nadzorował Oven Servers, będący jednym ze współorganizatorów wraz z Samorządem Szkolnym.

Nagrody, czyli puchary i medale, sponsorował Zespół Szkół Technicznych, a rozgrywki objął patronatem dyrektor ZST – mgr Andrzej Bosak.

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu rozgrywek ligowych i finałów znajdują się na stronie

e-sportowej Zespołu Szkół Technicznych http://arena.zstjaslo.pl oraz na fanpage’u http://facebook.com/arenazst/

Oven Servers & Samorząd ZST

* * *

Counter-Strike (skrót CS, poprzednio Half-Life: Counter-Strike) – gra komputerowa z gatunku first-person shooter. Rozgrywka w Counter-Strike’u opiera się na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite’u (miejsce gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Gra została stworzona z myślą o grze w sieci, a dopiero z czasem, gdy jej popularność wzrosła, zostały opublikowane dodatki imitujące graczy (tzw. boty) umożliwiające grę w CS-a bez udziału żywych przeciwników. Gra dostała wsparcie od Valve Software, dzięki czemu jest ciągle uaktualniania i została włączona do projektu Steam. Counter-Strike dość szybko zyskał ogromną popularność i stał się platformą turniejową na imprezach e-sportowych.

Źródło: Wikipedia

{gallery}galerie/16_rok/gry_komputerowe{/gallery}